KultURalia 2018 rozpoczęte. Barwny korowód przeszedł ulicami Rzeszowa [ZDJĘCIA]

Reklama

Radosne śpiewy, barwne stroje i radosne miny – jeśli taki obrazek spotkaliście na rzeszowskich ulicach to znak, że właśnie rozpoczęły się KultURalia. 

 

W czwartek rozpoczęły się KultURalia,które potrwają do soboty (26 maja). Ich organizatorem jest Uniwersytet Rzeszowski. Zgodnie z tradycją, święto studenckie rozpoczęło się od barwnego korowodu, który wyruszył sprzed UR w stronę Rynku. Według szacunków policji, w pochodzie uczestniczyło ok. 500 osób.

Na Rynku czekał na studentów zespół Arka Noego. To właśnie tam prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przekazał symboliczny klucz do miasta młodym. Na Rynku bawiło się więcej osób – około 1000. 

Po oficjalnym rozpoczęciu KultURaliów o 20:00 barwny korowód ruszył w stronę ul. Cichej, gdzie o 21:00 rozpoczęły się koncerty. Z Rynku na miasteczko akademickie UR szło już ok. 600 studentów. 

W czwartek na scenie klubowej zaprezentują się Key C, D-Treey, EBS, DJ Mina.

Z kolei w piątek zobaczymy takich artystów jak: Faster, MeGustar, Nowator, Masters, CamaSutra oraz After Party. Sobota z kolei należeć będzie do Silent Jaster, WSK, Fortecy, Poparzonych Kawą, Nocnego Kochanka oraz Braci Figo Fagot oraz  Drużyny Mistrzów: Bosski Roman&PIH.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pełną rozpiskę godzinową koncertów możecie sprawdzić TUTAJ.

Dodatkowo na telebimie na budynku klubu Pod Palmą w sobotę o godz. 20:45 będzie transmitowany finał Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Liverpoolem.

Pamiętajcie także, że jeśli nie jesteście studentami, doktorantami lub pracownikami UR musicie zapłacić za wstęp na KultURalia. Bilet jednodniowy kosztuje 10 zł, trzydniowy karnet – 15 zł.

Bilety można kupować za pośrednictwem strony ticketmaster.pl oraz w trzech rzeszowskich salonach Empik: w Galerii Rzeszów (al. Piłsudskiego 44), Outlet Grafffica (ul. Lisa-Kuli 19, Millenium Hall (al. Kopisto 1). Bilety sprzedawane są również w Media Markt (al. Rejtana 36).

(jg) 

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama