Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Na dwa tygodnie przed startem KultURaliów 2022 w Rzeszowie wiadomo już prawie wszystko. Kto i kiedy zagra oraz ile kosztują bilety.

To będą jubileuszowe, X Rzeszowskie KultURalia Studenckie. Organizatorzy zaprosili 18 artystów. Jeden z nich wystąpi na Rynku, pozostali na scenie głównej, będzie też scena klubowa. W niedzielę, opublikowali program z nazwiskami gwiazd i zespołów.  

KultURalia potrwają trzy dni. Rozpoczną się w czwartek, 9 czerwca, o godz. 17:00 na  Rynku od barwnego korowodu i koncertu rapera Jacusia. Będzie też konkurs na najlepsze przebranie.

W czwartek wieczorem, ale już na scenie głównej przy ul. Cichej, wystąpią: Deceaded, Witek Muzyk Ulicy, Łydka Grubasa, Lej mi pół i Zenek Kupatasa. W piątek zagrają: Symptone, Maciej Maleńczuk, Nocny Kochanek, Majka Jeżowska, Smolasty oraz Kalmi & Remi. W sobotę: Atmosfear, Pancerny, Jeden Osiem L , Paluch, Marie, Video.

Oprócz sceny głównej, będzie także scena klubowa – otwarta przez trzy dni KultURaliów, od godz. 21:30 do 2:00 w nocy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na razie nie wiadomo o której godzinie odbędą się koncerty. Organizatorzy zapowiadają, że poinformują o tym już niedługo. Ale zadbali już o dodatkowe atrakcje, czyli wesołe miasteczko i food trucki. 

Będą bilety i karnety. Bilet jednorazowy normalny kosztuje 30 zł, studenci i uczniowie zapłacą 10 zł. Cena karnetu na trzy dni to odpowiednio: 70 i 25 zł. Będzie można je kupić online, link do sprzedaży ma być wkrótce na Facebooku KultURaliów. 

KultURalia wracają po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Imprezę organizują trzy uczelnie: Uniwersytet Rzeszowski, WSPiA oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. KultURalia 2022 odbędą się w dniach 9-11 czerwca (czwartek-sobota) na terenie miasteczka akademickiego UR przy ulicy Cichej.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama