Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

O ostrożność i wyrozumiałość apelują do kierowców policjanci. W czwartek wieczorem (9 czerwca) ulicami Rzeszowa przejdą uczestnicy KultURaliów 2022.

KultURalia 2022 potrwają trzy dni – od czwartku do soboty (9-11 czerwca) – na terenie miasteczka akademickiego Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ulicy Cichej. Studenci spotkają się w czwartek o godz. 17:00 na Rynku, tam zaplanowano koncert Jacusia, następnie symboliczne przekazanie studentom klucza do bram miasta. 

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, studenci ruszą w kierunku miasteczka akademickiego UR ok. godz. 18:50. Przejdą ulicami: Słowackiego, Szopena, Kilara, Trasą Zamkową, Kopisto, Podwisłocze, Kwiatkowskiego. Na ul. Cichą mają dotrzeć około godz. 20:00. Korowód studentów poruszać się będzie prawymi pasami ruchu.

– W miarę możliwości, policjanci będą przepuszczać kierujących z lewej strony pochodu. Na jego trasie funkcjonariusze blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch. W razie konieczności, będą zamykać mijane przez studentów ulice – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP. 

W czwartek, w pierwszy dzień KultURaliów, na scenie głównej zagrają: Deceaded, Witek Muzyk Ulicy, Łydka Grubasa, Lej mi pół i Zenek Kupatasa. W piątek zagrają: Symptone, Maciej Maleńczuk, Nocny Kochanek, Majka Jeżowska, Smolasty oraz Kalmi & Remi. W sobotę: Atmosfear, Pancerny, Jeden Osiem L, Paluch, Marie i Video.

Wstęp na KultURalia 2022 jest płatny. Bilet jednorazowy normalny kosztuje 30 zł, studenci i uczniowie zapłacą 10 zł. Cena karnetu na trzy dni to odpowiednio: 70 i 25 zł. Sprzedaż biletów i karnetów trwa na eventim.pl. Bilety kupicie także stacjonarnie w trakcie KultURaliów. Ceny pozostaną te same.

KultURalia 2022 organizują trzy rzeszowskie uczelnie: UR, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama