Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Znamy już program 669. rocznicy nadania Rzeszowowi statusu miasta. 19 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej wystąpi L.U.C&Rebel Babel Film Orchestra.

Program 669. urodzin Rzeszowa podała Estrada Rzeszowska. To rokroczna uroczystość, która jest też okazją do wręczenia tytułów Honorowego oraz Zasłużonego Obywatela Miasta Rzeszowa. W tym roku tytuł honorowego obywatela Rzeszowa odbierze dr Wergiliusz Gołąbek, obecny wiceprezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. 

Tytuły zasłużonych obywateli Rzeszowa otrzymają zaś: Marta Gutowska, lekarz weterynarii założycielka Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT, oraz Alicja Haszczak, założycielka zespół pieśni i tańca „Połoniny”, która przez ponad 70 lat pracy artystycznej wychowała wiele pokoleń młodych instruktorów i folklorystów. 

Uroczystość 669-lecia lokacji miasta Rzeszowa odbędzie się 19 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej. Urodzinowa impreza rozpocznie się o godz. 18:00. Gwiazdą muzyczną będzie L.U.C&Rebel Babel Film Orchestra. To międzynarodowa orkiestra założona przez zielonogórskiego rapera, Łukasza L.U.C Rostkowskiego. 

Orkiestra L.U.C-a koncertuje na całym świecie zapraszając za każdym razem w swoje szeregi różnych artystów, niepokornie łącząc style i mieszając gatunki. Mieszkańcy Rzeszowa mieli okazję widzieć roztańczoną orkiestrę – w 2017 roku podczas rzeszowskiej odsłony Wschodu Kultury. Wtedy na scenie wystąpili także Kayah i Kaliber 44. 

Orkiestra L.U.C-a ponownie zawita do Rzeszowa, właśnie na 669. urodziny miasta. Z L.U.C-iem wystąpi polska wokalistka, Bovska, także znana rzeszowskiej publiczności, choćby z występu podczas Koncertu Głównego ESK w 2019 roku. Bovska znana jest z hitu „Kaktus”, w 2016 r. była nominowana do Fryderyków w kategorii fonograficzny debiut roku. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na scenie usłyszycie też Dagny Mikoś, aktorkę Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Mikoś ma za sobą debiut muzyczny. Pod koniec 2021 roku wydała płytę „DAGNY/OSIECKA” z ulubionymi tekstami Agnieszki Osieckiej. Nowe aranżacje do 9 utworów Osieckiej (z muzyką różnych kompozytorów) stworzył Mikołaj Babula.

Wstęp na 669. urodziny Rzeszowa będzie bezpłatny na podstawie zaproszeń. Estrada Rzeszowska wkrótce poinformuje, w jaki sposób będzie można je odbierać.

Na koniec jeszcze tylko przypomnimy, że historia Rzeszowa zaczęła się 19 stycznia 1354 r., gdy król Kazimierz Wielki podarował nasze miasto dyplomacie i rycerzowi, swojemu bliskiemu współpracownikowi Janowi Pakosławicowi. Przyjął on nazwisko Rzeszowski. Pierwszy właściciel Rzeszowa ma swój pomnik – na skwerze przy Zamku Lubomirskich.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama