Zdjęcie: Andrzej Błoński / Rzeszów News

Nie 15, a 5 minut – tyle ma trwać pokaz fajerwerków w Rzeszowie podczas Sylwestra 2018/2019. Będzie też pokaz laserowy. 

O tym, że ratusz zastanawia się nad rezygnacją z fajerwerków pisaliśmy TUTAJ. W środę przedstawiciele magistratu oficjalnie poinformowali, jaka zapadła decyzja. 

– W tym roku robimy małą zmianę w Sylwestra. Po wielkiej dyskusji w internecie doszliśmy do wniosku, ze rezygnujemy częściowo z fajerwerków poprzez skrócenie pokazu z około 15 do 5 minut, po to, aby uszanować naszych czworonogów – ogłosił Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa. 

– Dyskusja internetowa pokazała nam, że trzeba przejść na inny sposób świętowania Nowego Roku – dodał. Pozostałe 10 minut tegorocznego hucznego świętowania wypełni Laser Show, które przeniesie mieszkańców Rzeszowa w inny wymiar. 

– W specjalnie stworzonej mgle pojawią się kolorowe promienie lasera, które w synchronizacji z muzyką stworzą konstelacje przestrzenne – wyjaśniają miejscy urzędnicy. 

W przyszłym roku ma zostać zorganizowana ankieta wśród mieszkańców Rzeszowa na temat całkowitej rezygnacji z fajerwerków. 

Zabawa sylwestrowa na Rynku rozpocznie się o godz. 21:00. Wystąpią: The Freeborn Brothers, a także Małgorzata Uściłowska, znana pod pseudonimem „Lanberry” oraz Poparzeni Kawą Trzy. 

Tradycyjnie o północy życzenia noworoczne mieszkańcom i gościom złoży prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Imprezę poprowadzą Rafał Bryndal, satyryk, autor tekstów, dziennikarz, twórca zespołów kabaretowych, oraz Ilona Małek – dziennikarka TVP Rzeszów. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miejskich urzędników, ratusz na zabawę sylwestrową wyda 250 tys. zł.

Sylwester 2018 na Rynku – program

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Godz. 21:00 – rozpoczęcie imprezy

Godz. 21:10-22:10 – koncert The Freeborn Brothers 

Godz. 22:15-23:15 – koncert „Lanberry”

Godz. 23:20-23:55  – koncert Poparzeni Kawą Trzy – I część

Godz. 23:55-24:00 – życzenia sylwestrowo-noworoczne od prezydenta Rzeszowa, odliczanie publiczności wraz z zespołami 

Godz. 24:00 – pokaz sztucznych ogni i laser show

Godz. 24:20 – koncert Poparzeni Kawą Trzy – II część

Godz. 01:20 – koniec imprezy 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama