Zdjęcie: Andrzej Błoński / Rzeszów News
Reklama

Nie 15, a 5 minut – tyle ma trwać pokaz fajerwerków w Rzeszowie podczas Sylwestra 2018/2019. Będzie też pokaz laserowy. 

O tym, że ratusz zastanawia się nad rezygnacją z fajerwerków pisaliśmy TUTAJ. W środę przedstawiciele magistratu oficjalnie poinformowali, jaka zapadła decyzja. 

– W tym roku robimy małą zmianę w Sylwestra. Po wielkiej dyskusji w internecie doszliśmy do wniosku, ze rezygnujemy częściowo z fajerwerków poprzez skrócenie pokazu z około 15 do 5 minut, po to, aby uszanować naszych czworonogów – ogłosił Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa. 

– Dyskusja internetowa pokazała nam, że trzeba przejść na inny sposób świętowania Nowego Roku – dodał. Pozostałe 10 minut tegorocznego hucznego świętowania wypełni Laser Show, które przeniesie mieszkańców Rzeszowa w inny wymiar. 

– W specjalnie stworzonej mgle pojawią się kolorowe promienie lasera, które w synchronizacji z muzyką stworzą konstelacje przestrzenne – wyjaśniają miejscy urzędnicy. 

W przyszłym roku ma zostać zorganizowana ankieta wśród mieszkańców Rzeszowa na temat całkowitej rezygnacji z fajerwerków. 

Zabawa sylwestrowa na Rynku rozpocznie się o godz. 21:00. Wystąpią: The Freeborn Brothers, a także Małgorzata Uściłowska, znana pod pseudonimem “Lanberry” oraz Poparzeni Kawą Trzy. 

Tradycyjnie o północy życzenia noworoczne mieszkańcom i gościom złoży prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Imprezę poprowadzą Rafał Bryndal, satyryk, autor tekstów, dziennikarz, twórca zespołów kabaretowych, oraz Ilona Małek – dziennikarka TVP Rzeszów. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami miejskich urzędników, ratusz na zabawę sylwestrową wyda 250 tys. zł.

Sylwester 2018 na Rynku – program

Godz. 21:00 – rozpoczęcie imprezy

Godz. 21:10-22:10 – koncert The Freeborn Brothers 

Godz. 22:15-23:15 – koncert “Lanberry”

Godz. 23:20-23:55  – koncert Poparzeni Kawą Trzy – I część

Godz. 23:55-24:00 – życzenia sylwestrowo-noworoczne od prezydenta Rzeszowa, odliczanie publiczności wraz z zespołami 

Godz. 24:00 – pokaz sztucznych ogni i laser show

Godz. 24:20 – koncert Poparzeni Kawą Trzy – II część

Godz. 01:20 – koniec imprezy 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

27 KOMENTARZE

 1. Serio ktoś uwierzył że taka decyzja zapadła z powodu psów?
  To nie ludzie rządzą tylko pieniądze, skoro na pokazie fajerwerków krewni i znajomi królika mogą się nachapać, to jak dołożymy do tego jeszcze laser show – miasto zapłaci podwójnie z naszych podatków. Kto ma na tym zarobić ten zarobi, tak samo jak na dekoracjach świątecznych, to na prawdę nie jest żaden problem żeby ustawić taki przetarg. Po prostu ktoś potrafi wykorzystać okazję i przekuć naszą gów…burzę w zyski i pewnie się teraz z nas tu śmieją jak sobie skaczemy do gardeł.

 2. szkoda ze wlasciciele psow nie sa tak aktywni na codzien jak trzeba po psie posprzatac.. czy teraz jak miasto zrobilo uklon w ich strone to np zbiora sie i posprzataja zas***e trawniki z wszechobecnych g****n??

 3. A gdybyś tak ze swoimi piesorami, udał się na wioskę, gdzie wasze miejsce, to wówczas stresu nie przeżywałyby ani Twoje piesory, ani sąsiedzi, którzy codziennie muszą znosić Twoje fanaberie.

 4. haha jebłem….. ateista musi być złym człowiekiem? a każdy katol to od razu wzór do naśladowania…. omfg….

 5. Ja w tym roku będę miał pieniążki na fajerwerki i też kupuję na polach bede strzelał 🙂
  To jest raz do roku a można sie chwile ucieszyć widokiem 🙂

 6. was kur.wa pop.ierd.oliło? większość osób przychodzi na rynek popatrzeć sobie na fajerwerki tak więc gratuluje decyzji o zmniejszeniu liczby uczestników imprezy plenerowej na rynku 😉

 7. A ja mam postulat do wszystkich posiadaczy czworonogów, które dniami i nocami szczekaja, wyja, drapia i Bóg wie co jeszcze: zrezygnujcie z posiadania takich zwierzaków. Czasem po prostu nie można odpocząć i się wyspać zwłaszcza jak pracuje się na różne zmiany. Nie mówiąc o tym że mało kto respektuje fakt wychodzenia na spacer z psem w kagancu i na smyczy. Parokrotnie już się zdarzyło że mi dziecko próbowało wybiec na ulicę bo się przestraszyło takiego psa. Chcecie jakiegoś współżycia w społeczeństwie to niech to działa w obie strony. Nie mówię już o upierdliwosci tego że wasze pupili dziamią za drzwiami przez cały rok niezależnie od pory dnia i nocy a nie przez pol godziny w jeden dzień w roku.

 8. No i co to da? Problemem nie jest jeden duży, zorganizowany pokaz, tylko te wszystkie badziewia, która ludzie odpalają koło domu jak tylko się ściemni. Dalej będzie tak samo, tylko krócej na rynku.

 9. A ja swojego psa uczyłem aportować zapalone petardy. W sylwestra generalna próba ile się nauczył.

  ps. drugiego dnia nowego roku mogę mieć 15 kg mięsa gdyby jakiś kebab reflektował.

 10. Skrócenie pokazu fajerwerków ok natomiast całkowita rezygnacja nie jest dobrym pomysłem. Myślę że należy uszanować zdanie wszystkich mieszkańców i wdrożyć tryb mieszany Lasery nikomu nie będą przeszkadzać a oko człowiek nacieszyć. Już nie mogę się doczekać.

 11. Bardzo dobry pomysł. Mieszkańcy to nie jedna grupa społeczna. Dlatego pomysł ze skróceniem z 15 minut na 5 minut i dołożenie 10 minut laserów jest genialny. Ponadto magistrat w przyszłym roku zrobi ankietę odnośnie atrakcji sylwestrowych. Taki gospodarz to skarb. Oczywiście będą głosy krytyki, ale słuchajcie “Nie urodził się taki by wszystkim dogodził” – nie idźmy w skrajności! Popieram tą decyzję Ratusza.

Comments are closed.