Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Przewidywania sanepidu, że ognisko epidemii legionelli wygasza potwierdza piątkowy raport służb. Odnotowano tylko jedno nowe zakażenie bakterią. 

Jak poinformował w piątek (1 września) Jaromir Ślączka, dyrektor rzeszowskiego sanepidu, nowy przypadek legionelli potwierdzono u pacjenta, który został przyjęty do szpitala 30 sierpnia. Liczba osób zakażonych bakterią na Podkarpaciu wzrosła do 158, nie ma nowych zgonów – tych do tej pory odnotowano 18: zmarło kobiet i 9 mężczyzn w wieku 53-98 lat.

Najwięcej chory na legionellozę jest w Rzeszowie – 106 oraz w powiecie rzeszowskim – 36. 

W czwartek sanepid podał wyniki kolejnych dziewięciu próbek wody ciepłej. W trzech próbkach potwierdzono wysoki poziom bakterii legionella, a w czwartej jej wzrost. Nadal jednak nie znamy źródła zakażeń legionellą, która wywołuje ostre zapalenie płuc spowodowane wdychaniem skażonej wody. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Sanepid uważa, że pojedyncze już przypadki nowych zakażeń w regionie dają podstawy do stwierdzenia, że ognisko epidemii wygasza. Także w czwartek władze Rzeszowie oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oświadczyły woda z miejskiej sieci wodociągów jest bezpieczna i czysta

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama