Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Nadchodzi lato muzycznych emocji! Na rzeszowskiej odsłonie Letnich Brzmień 2023 wystąpią: Mrozu, Nosowska, Kacperczyk, Brodka. Będzie też projekt specjalny „Babie Lato”.

Rzeszów gościł Letnie Brzmienia po raz pierwszy w 2022 roku. W drugiej połowie lipca, w weekendowe wieczory, w fosie Zamku Lubomirskich wystąpili: Kwiat Jabłoni (31 lipca)Zalewski (29 lipca)Sobel (28 lipca) i Ralph Kaminski (24 lipca).

Letnie Brzmienia odbędą się także w 2023 roku, tym razem w dziewięciu polskich miastach – od czerwca do września. I w zmienionej formule – dwudniowego festiwalu. W Rzeszowie odbędzie się on w Parku Sybiraków w dniach 7-8 lipca. 

– Stworzymy taneczny świat dla ciebie i twoich bliskich. Poczuj moc muzyki – z sobą, wśród przyjaciół – tak jak lubisz najbardziej – zachęca poznańska agencja Good Taste Production, organizator Letnich Brzmień. 

W line-upie Letnich Brzmień w Rzeszowie pojawia się ich weteran – Mrozu, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, lecz także spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny”, oraz niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska.

„Babie Lato” zaś to projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która do współpracy zaprosiła inspirujące artystki młodego pokolenia. 

– Wakacje wypełnimy muzycznym „Babim Latem”, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Muzyką opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły – podkreśla Natalia Kukulska.

Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru są utrzymane w letnim klimacie, będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

Do line-upu Letnich Brzmień w Rzeszowie dołączyły także szturmem zdobywająca uznanie Zalia oraz wyrazista i oryginalna Mery Spolsky. Szczerze ucieszy się również grupa fanów Brodki, której ostatni album „Sadza” spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska. Piosenki pełne świeżości zaśpiewa też Natalia Szroeder.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Z kolei LemON na koncertach zaserwuje rockowo-alternatywną mieszankę dźwięków, a pełni humoru bracia Kacperczyk zaproszą do dobrej zabawy.

Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra, a niebanalne teksty w intrygującej, muzycznej oprawie poda Arek Kłusowski. Na Letnich Brzmieniach w Rzeszowie zagra też ciekawy młody twórca Tynsky.

W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełny muzyczny repertuar.

Partnerem Letnich Brzmień są: Eventim, miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska. Festiwalowi patronują: Radio Zet, Zwierciadło, Glamour, Rzeszów News, Gazeta Wyborcza, AMS, Onet.

W sprzedaży są już karnety. Do 31 maja do godz. 11:59 lub wyczerpania puli kosztują 299 zł, od 31 maja od 12:00 – 359 zł. Karnety są na letniebrzmienia.pl. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie kwietnia. Dzieci do 6. roku życia wchodzą za darmo.

Letnia Brzmienia 2023 odbędą się także: w Bielsku-Białej (23-24 czerwca), Krakowie (30 czerwca-1 lipca), Lublinie (21-22 lipca), Warszawie (28-29 lipca), Łodzi (4-5 sierpnia), we Wrocławiu (18-19 sierpnia), w Gdańsku (25-26 sierpnia) i Poznaniu (1-2 września).

Regulamin imprezy znajdziecie na: www.goodtaste.pl/regulamin i www.letniebrzmienia.pl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama