Zdjęcie: Bartek Bednarek / Materiały artystów
Reklama

Kwiat Jabłoni, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia, zagra w niedzielę (31 lipca) w fosie Zamku Lubomirskich w Rzeszowie w ramach Letnich Brzmień.

To ostatni koncert rzeszowskiej odsłony Letnich Brzmień, ogólnopolskiego festiwalu w 13 polskich miastach z udziałem z 22 artystów, organizowanego przez cenioną agencję koncertową Good Taste Production. 

Letnie Brzmienia w Rzeszowie to cztery koncerty. Trzy mamy już za sobą: Zalewskiego, Sobela i Ralpha Kaminskiego. Przyszła pora na ostatni koncert. W niedzielę (31 lipca) w zamkowej fosie wystąpi Kwiat Jabłoni, wielka nadzieja polskiej muzyki alternatywnej. 

Rodzinny duet folk-elektroniczny Kasi i Jacka Sienkiewicza dał się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu “jednego przeboju”. 

Drogę do stworzenia Kwiatu Jabłoni otworzył rodzeństwu występ w programie „Must Be The Music. Tylko muzyka”, gdzie dotarli do półfinału występując jako Hollow Quartet. Pod tą nazwą wydali również swój pierwszy album – „Chodź ze mną”.

Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję. 

Kwiat Jabłoni ma na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. i „Mogło być nic” z 2021 r. Obie płyty pokryły się platyną. 

Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Zespół może się poszczycić licznymi współpracami m.in. z T.Love, Ralphem Kamińskim, Julią Pietruchą czy Miuoshem.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ostatnie nagranie to współpraca z sanah. Utwór „Szary Świat” znalazł się na najnowszym albumie artystki. 

Kasia i Jacek wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Wystąpili m.in. na Open’er, Spring Break, czy Pol’and’rock Festival. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock.

Niedzielny koncert duetu rozpocznie się o godz. 20:00. Są jeszcze bilety – po 119 zł, do kupienia na letniebrzmienia.pl. Festiwalowi patronuje Rzeszów News. 

Zdjęcie: materiały prasowe

Mieliśmy dla Was cztery pojedyncze wejściówki na niedzielny koncert. Aby je otrzymać, należało prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: ile razy dotychczas Kwiat Jabłoni wystąpił w Rzeszowie?

Na odpowiedzi czekaliśmy do niedzieli (31 lipca), do godz. 12:00. Zainteresowanie wejściówkami było ogromne. Pytanie okazało się nie takie proste. Tylko nieliczni prawidłowo odpowiedzieli. Kwiat Jabłoni dotychczas w Rzeszowie zagrał trzy razy: 9 grudnia 2018 roku w pubie Underground, 4 kwietnia 2019 r. w klubie Lukr i 28 marca 2022 r. w Filharmonii Podkarpackiej. 

Zaproszenia otrzymują: Cyprian Wolański, Natalia Podgórska, Wojciech Wójcik i Kamil Zając. Wszyscy laureaci zostali powiadomieni o wygranej. Gratulujemy!  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama