Fot. Youtube.com / Mateusz Adamczyk. Na zdjęciu Mariusz Szczygieł
Reklama

W Rzeszowie rozpoczynają się Letnie Ogrody Literackie. W niedzielę (17 lipca) w ogrodach bernardyńskich ze swoimi czytelnikami spotka się Mariusz Szczygieł. 

Organizatorem Letnich Ogrodów Literackich jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. To cykl bezpłatnych spotkań z ciekawymi osobami. Pierwszym gościem będzie Mariusz Szczygieł, reporter, felietonista, pisarz non-fiction. Ze swoimi czytelnikami spotka się w niedzielę, 17 lipca, o godz. 16:00 w ogrodach bernardyńskich.

Mariusza Szczygła nie trzeba specjalnie przedstawiaćJego książki wyszły w 21 krajach. Szczygieł jest laureatem Europejskiej Nagrody Książkowej 2009 za „Gottland”, podwójnej Nagrody Literackiej Nike 2019 za „Nie ma”. To współzałożyciel księgarnio-kawiarni Wrzenie świata i wydawnictwa Dowody na Istnienie. Czechofil. Mieszka w Warszawie, ale jak mówi – jego dusza mieszka w Pradze. Autor bestsellerowego „Osobistego przewodnika po Pradze”.

Mariusz Szczygieł od lat 90. jest związany z „Gazetą Wyborczą”. W 2013 roku został Dziennikarzem Roku. Szczygieł otrzymał nagrodę za reportaż „Śliczny i posłuszny”, opublikowany w „Dużym Formacie”. Opisał w nim historię kobiety, która 30 lat temu pobiła pasierba na śmierć, a po odbyciu kary i zatarciu skazania pracowała jako nauczycielka.

Spotkanie z Mariuszem Szczygłem zainauguruje tegoroczne Letnie Ogrody Literackie w Rzeszowie. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kolejne spotkanie odbędzie się 31 lipca z Agatą Tuszyńską, pisarką, poetką, reportażystką. 14 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie Filip Springer, pisarz i fotograf, a 28 sierpnia Joanna Brodzik, popularna aktorka, autorka książki „Umami. Opowieści i przepisy”. Cykl zakończy spotkanie 11 września z pisarką Magdaleną Grzebałkowską. 

Wszystkie spotkanie będą się rozpoczynać o godz. 16:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama