Zdjęcie: Youtube.com / Smak Książki

Mariusz Szczygieł, reporter, felietonista, pisarz non-fiction, będzie pierwszym gościem tegorocznych Letnich Ogrodów Literackich w rzeszowskich ogrodach bernardyńskich. 

Organizatorem Letnich Ogrodów Literackich jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. To cykl bezpłatnych spotkań z ciekawymi osobami. Pierwszym gościem będzie Mariusz Szczygieł, reporter, felietonista, pisarz non-fiction. Ze swoimi czytelnikami spotka się 17 lipca, o godz. 16:00, w ogrodach bernardyńskich. W przypadku intensywnych opadów, spotkanie zostanie przeniesione do budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13. 

Mariusza Szczygła nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jego książki wyszły w 21 krajach. Szczygieł jest laureatem Europejskiej Nagrody Książkowej 2009 za „Gottland”, podwójnej Nagrody Literackiej Nike 2019 za „Nie ma”. To współzałożyciel księgarnio-kawiarni Wrzenie świata i wydawnictwa Dowody na Istnienie. Czechofil. Mieszka w Warszawie, ale jak mówi – jego dusza mieszka w Pradze. Autor bestsellerowego „Osobistego przewodnika po Pradze”.

Mariusz Szczygieł od lat 90. jest związany z „Gazetą Wyborczą”. W 2013 roku został Dziennikarzem Roku. Szczygieł otrzymał nagrodę za reportaż „Śliczny i posłuszny”, opublikowany w „Dużym Formacie”. Opisał w nim historię kobiety, która 30 lat temu pobiła pasierba na śmierć, a po odbyciu kary i zatarciu skazania pracowała jako nauczycielka.

Przewidziano jeszcze cztery spotkania w ramach Letnich Ogrodów Literackich. Kolejne spotkanie odbędzie się 31 lipca. Gościem będzie Agata Tuszyńska, pisarka, poetka, reportażystka. Z kolei 14 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie Filip Springer, pisarz i fotograf, a 28 sierpnia Joanna Brodzik, popularna aktorka, autorka książki „Umami. Opowieści i przepisy”. Cykl zakończy spotkanie 11 września z pisarką Magdaleną Grzebałkowską. 

Wszystkie spotkanie będą się rozpoczynać o godz. 16:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama