Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Miały być od 25 kwietnia, ale z powodu pandemii loty wstrzymano. Od 20 czerwca z Rzeszowa będzie można latać do Gdańska. 

Rejsy do Gdańska z lotniska w Jasionce uruchomią Polskie Linie Lotnicze LOT, o czym przewoźnik poinformował w piątek. To jedno z dwóch nowych krajowych połączeń, które ogłosił LOT. Drugim jest połączenie Kraków – Olsztyn. Oba zainaugurują 20 czerwca.

Z Rzeszowa do Gdańska będzie można latać raz w tygodniu – w sobotę. Wylot z portu w Jasionce o godz. 15:40, przylot o 17:05. Wylot z Gdańska o 13:20, przylot o 14:40. Bilety na lot w jedną stronę bez bagażu można kupić już za 99 zł na stronie lot.com.

– Obecny rozkład połączeń będzie obowiązywał do 30 czerwca. Wprowadzenie kolejnych kierunków, także międzynarodowych, uzależnione jest od lokalnych regulacji administracyjnych i bieżącej sytuacji epidemicznej w danym rejonie – informuje LOT.

Narodowy przewoźnik 1 czerwca wznowił z Jasionki połączenia do Warszawy. Loty są dwa razy dziennie. Z kolei od 1 lipca z podrzeszowskiego lotniska loty do Bristolu, Londynu, Dublina, Manchesteru i East Midlands zamierza wznowić irlandzki Ryanair. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama