Zdjęcie: Pixabay.com

Ryanair jest jedyną linią lotniczą, która zgłosiła się podniebnego promowania naszego regionu za pieniądze podatników. Oferta wynosi 27,675 mln zł.

To będzie już czwarta umowa, jaką Urząd Marszałkowski w Rzeszowie zawrze z linią lotniczą, która ma promować nasze województwo. Trzy poprzednie także były podpisywane z irlandzkim przewoźnikiem. Pierwszą umowę podpisano w 2011 roku, opiewała wówczas na kwotę prawie 24 mln zł, i obowiązywała do 2014 roku.  

W ramach drugiej umowy – w latach 2015-2018 – Ryanair otrzymał jeszcze więcej pieniędzy z budżetu województwa podkarpackiego – 30 mln zł. W kolejnych latach – 2019-2021 – irlandzka linia lotnicza dostała ponad 21,5 mln zł, co oznacza, że przez 10 lat przewoźnik za promowanie Podkarpacia otrzymał prawie 75,5 mln zł.

Pod koniec ubiegłego roku urząd marszałkowski ogłosił kolejny przetarg na dalszą podniebną promocję regionu. Do przetargu i tym razem zgłosił tylko jeden przewoźnik. I znów nim jest Ryanair, co potwierdziła Monika Konopka z biura prasowego urzędu marszałkowskiego. Oferta Irlandczyków opiewa na kwotę 27 675 000 zł.

– Nie przekracza kwoty zabezpieczonej w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Podkarpackiego – wyjaśnia Monika Konopka. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Data podpisania umowy (ma obowiązywać do połowy grudnia 2025 r.) nie jest jeszcze znana, o zakresie promocji urząd ma poinformować po jej zawarciu. Ogólnie wiadomo, że przewoźnik ma być „platformą nowoczesnego systemu przekazywania informacji o regionie”. Zazwyczaj to umieszczanie informacji o Podkarpaciu w materiałach Ryanaira. 

Przewoźnik w swoich działaniach promocyjnych ma pokazać województwo, które „stawia na czyste, ekologiczne i innowacyjne technologie, regionalne i tradycyjne produkty” i staje się „najlepszym miejscem do inwestycji ale także i życia, pracy i odpoczynku”.

Ryanair jest najstarszym tanim przewoźnikiem na lotnisku w Jasionce. Obecnie oferuje loty do Bristolu, Dublina, East Midlands, Londynu (Stansted i Luton) i Manchesteru. W lecie swoją działalność, po ponad dwóch latach obecności na podrzeszowskim lotnisku, kończy konkurent Ryanaira – węgierski Wizzair, o czym pisaliśmy pod koniec grudnia ub. r. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama