Lotnicze Podkarpackie dla WOŚP. Na licytacji unikatowy plakat

0
Reklama

Ponad 70 podpisów pilotów z różnych regionów naszego kraju, m.in. członków Grupy Akrobacyjnej Żelazny, znajduje się na plakacie, która można wylicytować w ramach 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Unikatowy plakat na licytację przekazała Katarzyna Hadała, autorka bloga Lotnicze Podkarpackie.

 

Plakat to gratka nie tylko dla kolekcjonera awiacji. To przede wszystkim niepowtarzalna, unikatowa lotnicza pamiątka. Plakat z podpisami pilotów powstał podczas II Podkarpackich Pokazów Lotniczych, które odbyły się 25 czerwca ub. r. w podrzeszowskiej Jasionce. Na Pokazy przybyło wielu lotników z różnych regionów kraju, którzy reprezentowali różne formacje, aerokluby, firmy i zakłady lotnicze.

Ubiegłoroczną imprezę poprzedzał tzw. wspólny lot po lotniskach południowej Polski pilotów m.in. z krajowych aeroklubów i firm lotniczych, którzy potem zaprezentowali się na wspomnianym lotniczym show. Wtedy pojawił się pomysł stworzenia nietypowej pamiątki z tego wydarzenia. Do Jasionki zawitali bardziej i mniej znani lotnicy, którzy zaznaczyli swoją obecność na prezentowanym plakacie.

– Lotnicy to taka wielka rodzina, która jednoczy się nie tylko w sytuacjach ekstremalnych, ale także, w szlachetnych akcjach – twierdzi Katarzyna Hadała, autorka bloga Lotnicze Podkarpackie.

Na unikatowym, niepowtarzalnym plakacie z naszego lotniczego województwa podpisała się m.in. Grupa Akrobacyjna Żelazny, ekipa z  Firebirds, regionalny, krośnieński Cellfast Flying Team, rzeszowski Sky Dive Club, piloci doświadczalni z PZL Mielec oraz z aeroklubów: opolskiego, jarosławskiego, stalowowolskiego i innych. 

Na plakacie jest w sumie ponad 70 podpisów zarówno indywidualnych jak i załogowych. Jest tam m.in. Artur Kielak, Wojciech Krupa, Jerzy Makula, Łukasz Czepiela, ale również ci mniej znani lotnicy. Z plakatu można dowiedzieć się, kto i czym latał podczas Pokazów w Jasionce oraz jakie statki powietrzne prezentowano na wspomnianej imprezie.

– Nie jestem zbieraczem lotniczych pamiątek, ale wiem, że taka impreza, w takim składzie już się nie powtórzy. Ktoś, kto nabędzie ten obrazek stanie się właścicielem czegoś bezcennego, „odlotowego”, co być może będzie miało swój udział w ratowaniu życia tym najmłodszym, najsłabszym, co „uskrzydli” nie tylko nabywcę, ale również wszystkich tych, którzy złożyli na nim swój autograf oraz samą ideę, na którą został przekazany – dodaje Katarzyna Hadała.

Plakat można licytować na poniższej stronie TUTAJ.

Katarzyna Hadała na swoim blogu Lotnicze Podkarpackie promuje lotnictwo naszego regionu. Na pomysł założenia bloga wpadła w trakcie… zmywania naczyń.

– Wtedy pomyślałam, że to tak głupie i nudne zajęcie, że muszę zacząć robić coś „odlotowego” i „uskrzydlającego” – wspomina Katarzyna Hadała, która w przeszłości była też dziennikarką Radia Rzeszów. O lotnictwie pisze również na portalu lotniczym aviation24.pl.

25. Finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia. W Rzeszowie gwiazdą koncertu będzie Natalia Szroeder. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: