Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Rzeszów jest na liście 14 polskich miast, w których w sobotę (15 sierpnia) ok. godz. 12:00 wojskowi piloci samolotów i śmigłowców oddadzą hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej.

Piloci 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego wykonają przeloty centralnie nad miejscami pamięci związanymi z Bitwą Warszawską 1920 roku m.in. w Ossowie, gdzie zobaczymy „Biało-Czerwone Iskry” i Radzyminie, gdzie zaplanowano przelot w ugrupowaniu TS-11 Iskra w tzw. „szarym malowaniu” z samolotami M-346 Bielik. 

W Warszawie, gdzie odbędą się centralne uroczystości z okazji święta Wojska Polskiego oraz 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej o godz. 12:05 nad Placem Piłsudskiego pojawią się polskie i amerykańskie myśliwce F-16, a także samoloty Iskra, które w powietrzu położą flagę Polski.

Na niebie pojawi się formacja 6 samolotów F-16 z 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w ugrupowaniu „GROT” oraz formacja 4 samolotów F-16 z 480 Eskadry Lotniczej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Ameryki stacjonującej w Europie. 

15 sierpnia wojskowe samoloty i śmigłowce pojawią się w południe w Rzeszowie, Białymstoku, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie, Kielcach, Olsztynie, Wrocławiu, Łodzi i nad Westerplatte. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: