Fot. Michał Mielniczuk / Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Na zdjęciu Piotr Pilch
Reklama

Piotr Pilch (PiS) został nowym członkiem zarządu województwa podkarpackiego. Zastąpił Lucjana Kuźniara, który złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Dymisję Kuźniara w poniedziałek przyjęli radni sejmiku podkarpackiego. Kuźniar podał się do dymisji 22 stycznia. Swoją decyzję tłumaczył „względami rodzinnymi i chęcią realizacji zadań na innej płaszczyźnie”.

Nieoficjalnie mówi się, że dymisja ma związek z kłopotami żony Kuźniara, Jadwigi, która jest właścicielką zakładu tłuszczowego Białoboki z Gaci pod Przeworskiem. Jest ona zamieszana w działalność grupy przestępczej, która wyłudzała podatek VAT na fikcyjnej sprzedaży oleju do krajów Unii Europejskiej. 

Fot. Michał Mielniczuk / Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Na zdjęciu Lucjan Kuźniar (po lewej) odbiera podziękowania z pracę od marszałka Władysław Ortyla

Lucjan Kuźniar w urzędzie marszałkowskim nadzorował sprawy dotyczące m.in. rolnictwa. Teraz powierzono je Piotrowi Pilchowi, który zastąpił Kuźniara. Pilch dotychczas był wicewojewodą podkarpackim. Stanowisko pełnił od 7 lutego 2017 r.

Za powołaniem Piotra Pilcha na nowego członka zarządu województwa podkarpackiego głosowało 27 radnych, trzech wstrzymało się od głosu, nikt się nie sprzeciwił. Głosowanie było tajne. 

– Jestem przekonany, że Piotr Pilch spełni wszystkie wymagania, jakie są stawiane przed członkiem zarządu i wszystkie zadania będzie wypełniał solidnie i sumiennie – mówił Władysław Ortyl (PiS), marszałek podkarpacki, cytowany przez oficjalną stronę urzędu.

 Jestem dobrze przygotowany do pełnienia tej jakże odpowiedzialnej roli. Moje korzenie są stąd. Całe życie mieszkam na Podkarpaciu. Znam tę ziemię, poznałem ją i chcę dla niej pracować – powiedział z kolei Piotr Pilch.

Piotr Pilch ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie na kierunku Geografia oraz podyplomowe studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z zakresu Zarządzania oświatą oraz Edukacji dla bezpieczeństwa.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W latach 2007-2016 Pilch był wicedyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie ds. Oddziału w Przemyślu, a od maja 2016 r. pełnił funkcję najpierw jako pełniący obowiązki dyrektora, a następnie od września 2016 r. dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Piotr Pilch jest żonaty i ma czworo dzieci.

Podkarpacie to jedyne województwo, w którym rządzi PiS. W 33-osobowym sejmiku, 19 radnych należy do PiS, dziewięciu do PSL, czterech do klubu PO, a jeden radny jest niezrzeszony.

Na razie nie wiadomo, kto w urzędzie wojewódzkim w Rzeszowie zastąpi Piotra Pilcha. Spekuluje się, że nowym wicewojewodą ma zostać Maciej Karasiński (PiS), były podkarpacki kurator oświaty. 

Lucjan Kuźniar pozostanie radnym sejmiku. Zasilił klub PiS. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama