Zdjęcie: Materiały prasowe

40 dzieł malarskich będących przekrojem różnych tendencji i stylów malarskich będzie można zobaczyć podczas wernisażu wystawy „Made in Rzeszów” w Centrum Handlowym Plaza Rzeszowa.

Wernisaż przygotowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie odbędzie się w Strefie Kultury Plazy w piątek (31 stycznia br.) o godzinie 19:00. Prace najlepszych rzeszowskich artystów będzie można oglądać do 21:00. Strefa znajduje się na pierwszym piętrze Plazy i jest dostępna dla wszystkich osób zainteresowanych sztuką.

Zaproszenie do wystawy „Made in Rzeszów” przyjęło 16 rzeszowskich artystów, którzy reprezentują różne środowiska m.in. Uniwersytet Rzeszowski, Związek Polskich Artystów Plastyków, Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie, Zespół Szkół Plastycznych oraz artyści stale współpracujący z BWA.

– Na wystawie będzie można zobaczyć 40 dzieł malarskich, będących przekrojem różnych tendencji i stylów malarskich – mówi Piotr Rędziniak, dyrektor BWA w Rzeszowie.

Organizatorzy wernisażu twierdzą, że jest on przykładem wychodzenia sztuki wysokiej w nowe, poza muzealne i galeryjne wnętrza. Strefa Kultury w Plazie zainaugurowała w listopadzie wystawą „Jazzowe impresje”, która cieszyła się sporym zainteresowaniem.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Plaza postanowiła kontynuować projekt. – Cieszymy się, że rzeszowskie BWA przyjęło zaproszenie do stworzenia wystawy w naszym Centrum. Tym bardziej, iż jest to kolejna wystawa, promująca prace naszych rzeszowskich artystów – mówi Katarzyna Szewerniak, menedżer ds. marketingu CH Plaza Rzeszów.

Wernisażowi wystawy „Made In Rzeszów” towarzyszyć będzie recital muzyczny na żywo w wykonaniu NS Trio.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama