Zdjęcie: Sąd Rejonowy w Rzeszowie
Reklama

Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował na trzy miesiące 38-letnią Magdalenę K., która jest podejrzana o zabójstwo swojego konkubenta.

Decyzja sądu zapadła we wtorek wieczorem. Posiedzenie w tej sprawie rozpoczęło się o godz. 18:00. Po dwóch godzinach sędzia Arita Masłowska zdecydowała, że Magdalena K. trafi do aresztu na trzy miesiące – do 13 listopada. 

– Podstawą zastosowania aresztu jest zagrożenie surową karą i obawa matactwa – przekazała nam sędzia Alicja Kuroń, wiceprezes Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

Magdalenie K. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W prowadzącej śledztwo Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa swojego konkubenta – 28-letniego Damiana P. 

Do zbrodni doszło w minioną niedzielę w domu przy ulicy Olbrachta w Rzeszowie, gdzie Magdalena K. i Damian P. wynajmowali mieszkanie. W kuchni doszło do awantury między parą, tłem prawdopodobnie była zazdrość.

38-latka w wyniku lekkiej szarpaniny miała lekkie otarcia naskórka. Kobieta nożem kuchennym zadała Damianowi P. cios w szyję. Jeden, który okazał się śmiertelny. Oboje byli pijani. Ciało 28-latka w kałuży krwi odkryli policjanci w niedzielę ok. godz. 14:30.

Kobieta została zatrzymana, policjanci zatrzymali też dwóch mężczyzn w wieku 52 i 69 lat, którzy wynajmowali w tym samym domu mieszkania. Obaj w śledztwie występują w charakterze świadków. Też byli nietrzeźwi. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domu.

Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu zbrodni. – Zabezpieczony został także nóż – poinformował nas Tomasz Kozak, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: