Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Dramat w jednym z domów przy ulicy Olbrachta w Rzeszowie. Od ciosu nożem w szyję zginął 28-letni mężczyzna. O zabójstwo jest podejrzana jego znajoma. 

Do zabójstwa doszło w minioną niedzielę (15 sierpnia). Około godz. 14:30 policjanci zostali wezwani na ulicę Olbrachta, gdzie miało dojść do ugodzenia nożem mężczyzny.

– Na miejscu, w domu jednorodzinnym, w którym wynajmowane są pokoje, policjanci znaleźli leżącego mężczyznę. Mimo udzielonej pomocy, jego życia nie udało się uratować – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

– Pokoje wynajmowało szemrane towarzystwo – słyszymy od śledczych z prokuratury. 

Wszyscy byli pijani 

Jak się okazało, 28-letni Damian P. został ugodzony w szyję, najprawdopodobniej nożem. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej i technicy kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora rejonowego w Rzeszowie, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.

W czynnościach na miejscu uczestniczył biegły z zakresu medycyny sądowej. Policjanci ustalili świadków zdarzenia oraz zatrzymali trzy osoby mogące mieć związek ze śmiercią 28-latka. To mężczyźni w wieku 52 i 69 lat oraz 38-letnia Magdalena K., znajoma zmarłego.

– Mężczyźni, w domu gdzie doszło do zdarzenia, wynajmowali pokoje. Wszyscy byli pijani – dodaje nadkom. Szeląg. 

Nic nie pamiętają

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokurata Rejonowa w Rzeszowie. Z jej ustaleń wynika, że Magdalena K. podczas kłótni w ogólnodostępnej kuchni zadała Damianowi P. cios nożem w szyję. 28-latek wykrwawił się na śmierć. Prokurator przedstawił kobiecie zarzut zabójstwa.

– Ustalenie powodów awantury może być trudne, bo wszyscy uczestnicy libacji zasłaniają się niepamięcią z powodu upojenia alkoholowego. Część osób w chwili zdarzenia była poza domem, inni spali – mówi Krzysztof Ciechanowski z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

– Kobieta, podejrzana o zabójstwo, była w związku z 28-latkiem. Prawdopodobnie do kłótni między nimi doszło z powodu zazdrości – mówią nasze prokuratorskie źródła.  

Zatrzymani mężczyźni mają status świadków. We wtorek prokuratura wysłała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o tymczasowe aresztowanie Magdaleny K. na trzy miesiące. Posiedzenie sądu zaplanowano jeszcze na wtorek. Ma się rozpocząć o 18:00. 

AKTUALIZACJA: Magdalena K. została aresztowana. Więcej informacji TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: