Wiadomo, że Hiszpania jest krajem pełnym cennych zabytków i wspaniałych atrakcji. Na należących do tego kraju wyspach również nudzić się nie można – szczególnie gdy celem wyprawy ma być Majorka.

Majorka – oaza luksusu dostępna dla każdego

Jeszcze nie tak dawno wypoczynek na Majorce był przywilejem dla wybranych. Dziś każdy może poznawać jej najpiękniejsze zakątki. Gdzie warto się wybrać? Cennych zabytków i miejsc, które mogą oczarować miłośników przyrody, jest tu wiele. Na takich stronach jak np. R.pl każdy z planujących wyjazd może się o tym szybko przekonać.

Śladami Chopina

Dla turystów z Polski Valldemossa jest ważną atrakcją. To górskie miasteczko to nie tylko cenne zabytki, ale i ważne pamiątki związane z postacią Fryderyka Chopina. Wąskie uliczki oraz zbudowane z kamienia domy sprawiają, że miasteczko przyciąga wyjątkową atmosferą. Turyści koncentrują się tu jednak przede wszystkim na tak cennym zabytku, jakim jest dawny kompleks pałacowy przemieniony z czasem na klasztor kartuzów. To właśnie tu czekają najważniejsze atrakcje Valldemossy. Wśród nich są Pałac króla Sancha I i dawna apteka z zabytkowym wyposażeniem. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak ekspozycja, która przypomina o pobycie Fryderyka Chopina w tym niezwykłym miejscu.

Pollenca – nie tylko dla aktywnych

Pollenca to urocze miasteczko, które dla wielu osób jest doskonałym punktem wypadowym w pobliskie góry. Błędem jest jednak zakładanie, że tylko osoby aktywne będą tu miło spędzać czas. Pollenca to miejsce mogące pochwalić się wspaniałą zabudową oraz tak ciekawymi zabytkami, jak most z I wieku oraz kościół Matki Boskiej Anielskiej będący pamiątką po Templariuszach. Wzgórze El Calvaria to kolejna atrakcja, której w tym miejscu warto poświecić nieco więcej uwagi. Stacje drogi krzyżowej przyciągają na to wzgórze, podobnie jak i widoki, które można podziwiać z jego szczytu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Najpiękniejsze jaskinie Majorki

Majorka może oczarować również swym podziemnym pięknem. Wśród najważniejszych jaskiń Majorki znajduje się Smocza Jama. Na turystów czeka tu nie tylko wspaniała szata naciekowa, ale też podziemne jezioro. Nie lada atrakcją są też koncerty, dość często urządzane w tym podziemnym królestwie. Ciekawe jaskinie czekają też w pobliżu miejscowości Arta oraz na południowych stokach wzgórza Sant Miquel w Serra de Tramuntana.

Majorka dla najmłodszych

Kto chce spędzić na Majorce wakacje z dzieckiem, ten na brak atrakcji również narzekać nie będzie. Wśród miejsc, które mogą oczarować i dużych, i małych, znajduje się m.in. park wodny w El Arenal. Miejscem godnym polecenia jest też delfinarium Marineland, które jest połączeniem tradycyjnego delfinarium z parkiem rozrywki.

Majorka to wyspa wyjątkowa, a na jej terenie każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Tu, bez względu na wiek i osobiste zainteresowania, nudzić się nie można, a w pięknej scenerii każdy z nas będzie mógł doskonale wypocząć.

Materiał partnera

Reklama