Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Od najbliższego piątku (27 kwietnia) do 6 maja na podkarpackich drogach będzie więcej policyjnych patroli. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zapowiada, że kierowcy nie mają co liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. 

W piątek policja rozpoczyna akcję „Majowy weekend 2018”. Policjanci przewidują, że w ciągu najbliższych dni na podkarpackich drogach może zrobić się tłoczno, większy ruch panował będzie na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu.

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zapowiada wzmożone policyjne działania, które potrwają przez kilka majowych dni. Od najbliższego piątku do niedzieli (6 maja), policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżnych. – Będą dbać, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie – zapewnia KWP. 

Szczególną uwagę policjanci zwrócą na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie będą mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli, m.in. policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. funkcjonariusze wyposażeni będą w ręczne mierniki prędkości. – W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości będą ustawiane kaskadowo – ostrzegają policjanci.

Przypominają również o konieczności właściwego zabezpieczenia domów i mieszkań przed wyjazdem na majowy urlop. – Być może najlepszym zabezpieczeniem będzie czujny sąsiad, więc warto go poprosić o to, by „miał oko” na nasz dobytek – radzi KWP.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama