Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Ratusz poszukuje firmy, która zajmie się malowaniem oznakowania poziomego na prawie 240 rzeszowskich ulicach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace będą wykonywane od kwietnia do maja.

Zakres prac obejmuje usuwanie starego oznakowania oraz wymalowanie na nowo m.in. przejść dla pieszych, miejsc postojowych dla niepełnosprawnych, linii rozdzielających pasy ruchu w obu kierunkach, czy malowanie piktogramów z symbolami liter wchodzącymi w skład napisów z nazwami miast.

Wśród ulic, które zyskają nowe znaki poziome znajdzie się 12 krajowych, m.in. al. Armii Krajowej, Okulickiego, Powstańców Warszawy, Witosa, Wyzwolenia, czy Batalionów Chłopskich oraz ulice Krakowska, Lubelska, Lwowska, Podkarpacka, Warszawska. Na liście ulic, które będą odświeżone, są też dwie drogi wojewódzkie: al. Sikorskiego i ta, która łączy ul. Podkarpacką z węzłem S19 w Kielanówce.

Nowe oznakowanie pojawi się też na 155 drogach powiatowych, m.in. al. Rejtana, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dąbrowskiego, oraz 59 gminnych, m.in. Architektów, Gałęzowskiego, Konopnickiej, Kopernika, Kotuli, Krzyżanowskiego, Zimowit oraz 51 drogach wewnętrznych, m.in. Anny German, Twardowskiego, Św. Kingi, Sympatycznej.

– Z malowania wyłączone są te ulice, które są remontowane lub są zaplanowane do remontowania – wyjaśnia Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Prace związane z malowaniem oznakowania, jeśli pójdzie wszystko zgodnie z planem,  rozpoczną się najprawdopodobniej w kwietniu i zakończą w maju.

– Malowanie oznakowania będziemy chcieli wykonywać poza godzinami szczytu porannego i południowego (godz. 9:30-14:30). Przy dobrze oświetlonych drogach prace będzie można wykonywać również w nocy – dodaje Andrzej Świder.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama