Zdjęcie: Materiały Baudziedzic
Reklama

W Rzeszowie powstaną dwa nowe żłobki i przedszkola przy wsparciu rządowego programu „Maluch Plus”. Na inwestycje ratusz zdobył prawie 5 mln zł. 

– 4,5 mln zł przyznano nam na budowę placówki przy ul. Strzelców na Budziwoju i 488 tys. zł na wyposażenie żłobka przy ul. Iwonickiej (os. Przybyszówka) – przekazuje Paweł Potyrański, dyrektor Wydziału Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa.

Za trwającą już budowę żłobka i przedszkola na osiedlu Przybyszówka odpowiada firma Baudziedzic z Głogowa Młp. Zarobi 16,3 mln zł. Budynek będzie miał ponad 3,5 tys. m kw. Placówka pomieści w sumie 353 dzieci – 178 w żłobku, 175 w szkole.

Dzieci w żłobku będą miały szatnie, toalety, kuchnię, brudownik, pomieszczenia na leżaki, sale zajęć, pokój matki karmiącej, socjalny i pokój zabaw. W przedszkolu mali mieszkańcy Rzeszowa do dyspozycji będą mieli szatnie, toalety, stołówkę, sale do zajęć, leżaki i taras.

Ponadto, wokół obiektu powstaną dwa place zabaw – dla młodszych i starszych dzieci, dużo zieleni oraz parking na 12 samochodów. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

W przypadku żłobka na osiedlu Budziwój, miasto jest na etapie wyboru wykonawcy. Tam mają powstać dwa budynki – jeden dla przedszkola, drugi dla żłobka, które odpowiednio pomieszczą 120 i 150 dzieci. Żłobek ma mieć 1470 m kw., przedszkole – 1110.

Projektowanie i budowa mają potrwać 10 miesięcy. Koszt inwestycji to ok. 15 mln zł.

Nowy żłobek i przedszkole na Budziwoju miasto obiecało jeszcze w 2018 roku. Inwestycja jest pilna, bo, jak twierdzą mieszkańcy, na osiedlu przybywa coraz więcej rodzin z małymi dziećmi. Są zawożone na drugi koniec miasta. W osiedlowych placówkach nie ma miejsca.

(jg)

redakcja@rezszow-news.pl

Reklama