Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Ponad 250 wykroczeń kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych ujawnili w środę na podkarpackich drogach policjanci podczas akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. 

W trakcie akcji policjanci zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze byli również surowi wobec tych ostatnich, którzy przejeżdżali przez przejście dla pieszych i wobec pieszych, przechodzących w miejscach niedozwolonych.

Funkcjonariusze drogówki ujawnili 255 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych. Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, najwięcej wykroczeń popełnili piesi – 121. Niewiele mniej – 115 – były „dziełem” kierowców samochodów, a rowerzyści 19. W przypadku tych ostatnich 10 z nich dostało mandaty, a w dwóch przypadkach policja wysłała do sądu wnioski o ukaranie. 

Policja twierdzi, że najczęstszymi przewinieniami rowerzystów było przejeżdżanie oznakowanego przejścia dla pieszych. 

Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, poinformował nas, że na terenie działania ich komendy kierowcy samochodów popełnili cztery wykroczenia wobec pieszych, w dwóch przypadkach rowerzyści przejeżdżali przez przejścia dla pieszych na których nie ma przejazdów rowerowych. Piesi zaś byli sprawcami 15 wykroczeń, z czego w siedmiu przypadkach nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, a w sześciu przechodzili w niedozwolonym miejscu.

Rzeszowscy policjanci wlepili sprawcom wykroczeń 18 mandatów: cztery kierowcom, dwa rowerzystom i 12 pieszym. Ci ostatni w trzech innych przypadkach zostali pouczeni. 

Policja twierdzi, że w środowa akcja na podkarpackich drogach potwierdziła, że najczęstszymi przewinieniami pieszych to wchodzenie na jezdnię zza pojazdu, wtargnięcie na jezdnię, przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i niestosowanie się do sygnalizacji. 

– 60 pieszych zostało ukaranych mandatami – poinformowała KWP w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama