Zdjęcie: Materiały Amnesty International
Reklama

– Napisz list, zmień życie! – tak rzeszowska grupa Amnesty International zachęca mieszkańców Rzeszowa do wzięcia udziału w Maratonie Pisania Listów, który odbędzie się 10 grudnia w stolicy Podkarpacia w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

17. ogólnopolski Maraton Pisania Listów odbędzie się w Estradzie Caffe pod Rynkiem od godz. 11:00 do 18:00. Akcję organizuje Amnesty International, która walczy o prawa człowieka. Podczas maratonu każdy z uczestników ma szansę na napisanie apelu do władz, oraz podpisanie listy solidarności do osób, których prawa są łamane.

W tym roku bohaterami ogólnopolskiej akcji są m.in. Annie Alfred (dziewczynka ścigana z powodu albinizmu), Edward Snowden (dziennikarz, który ujawnił dokumenty amerykańskich służb wywiadowczych) i Johan Teterissa (nauczyciel torturowany i uwięziony za wzniesienie zakazanej flagi).

– Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. W Polsce piszemy w setkach miejsc w całym kraju – w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury – twierdzi Michał Sobol, koordynator rzeszowskiej grupy Amnesty International.

– Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa – dodaje Sobol.

Opisy pozostałych bohaterów oraz więcej informacji na temat maratonu dostępne pod adresem internetowym: amnesty.org.pl/maraton

(ak)

Zdjęcie: Materiały Amnesty International
Zdjęcie: Materiały Amnesty International

 

 

 

 

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: