Zdjęcie: materiały komitetu wyborczego Marcina Warchoła

Nowe miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe i dom kultury – to obietnice Marcina Warchoła dla osiedli Franciszka Kotuli i Paderewskiego. 

Trwa weekendowe tournée Marcina Warchoła po rzeszowskich osiedlach. W piątek wiceminister sprawiedliwości odwiedził os. Drabinianka, o czym pisaliśmy – TUTAJ. W sobotę spotkał się z kolei z mieszkańcami os. Franciszka Kotuli, a w niedzielę – os. Paderewskiego.

Na os. Kotuli w sobotę miał się odbyć piknik rodzinny, ale ze względów pogodowych został przeniesiony na 1 czerwca, na godz. 16:00. – Osiedle Franciszka Kotuli jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się w Rzeszowie. Są tutaj wspaniali młodzi ludzie – mówił Marcin Warchoł o chłopcach, którzy towarzyszyli mu podczas spotkania z dziennikarzami.

– Są rozczarowani, że piknik został odwołany. Spotkamy się jednak w Dzień Dziecka – uspokajał młodych towarzyszy Warchoł. 

Wiceminister uznał, że os. Kotuli ma potencjał, by stać się najludniejszym w Rzeszowie.

Przy ul. Wołyńskiej wybudujemy 860 mieszkań z programu rządowego, którego jestem patronem, a to oznacza nawet 25 tys. nowych mieszkańców. Z prezydentem Tadeuszem Ferencem przygotowaliśmy umowę – przypominał Warchoł. – To będzie osiedle gigant! – dodawał. 

Nowe drogi

Inwestycje mieszkaniowe wymagają jednak rozbudowę dróg. Marcin Warchoł obiecał więc przedłużyć ul. Wyspiańskiego (do ul. Wołyńskiej) i wyremontować ul. Strzelniczą. 

– To bardzo ważne inwestycje, nie tylko dla tego osiedla, ale i dla os. Króla Augusta – mówił wiceminister. Jego zdaniem obydwa miejsca powinna łączyć chęć wybudowania kładki nad torami z ulic Pułaskiego na Wyspiańskiego. – Dzięki temu możliwe będzie sprawne dotarcie do centrum – podkreślał.

Warchoł zobowiązał się także, że jako prezydent Rzeszowa podwoi liczbę ścieżek rowerowych na os. Kotuli i zapewni jego mieszkańcom nowe miejsca parkingowe. 

Kolejny dom kultury  

W niedzielny poranek na os. Paderewskiego obietnic wyborczych padło nieco mniej. W pierwszej kolejności Warchoł zadeklarował utworzenie dodatkowych linii autobusowych i budowę osiedlowego domu kultury z miejscami parkingowymi. Podobne ośrodki obiecywał już w wielu innych miejscach, m.in. na osiedlach Piastów i Drabinianka. 

– To absolutnie najważniejsza sprawa, ponieważ wiele osób stąd dojeżdża do domów kultury na inne osiedla. Nie może być tak, że ta piękna społeczność, która chce się rozmawiać o kulturze, nie ma swojego miejsca do spotkań – argumentował wiceminister.

Interwencja u prokuratury 

– Wiem, że doszło tutaj do wielu włamań. Zainterweniuję u prokuratury krajowej z prośbą o zbadanie spraw, tak aby ustalić sprawców, i aby pokrzywdzeni otrzymali zadośćuczynienie – deklarował wiceminister sprawiedliwości. 

Pod jego rządami os. Paderewskiego miałoby się stać miejscem bezpiecznym. – Zapewnię monitoring i zwiększę liczbę patroli – zapowiedział. Obecnie miasto wydaje na patrole policji ok. 300 tys. zł, Warchoł chciałby tę sumę pomnożyć. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama