Fot. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Na zdjęciu Marek Wiater

Marek Wiater nie pełni już obowiązków dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 przy ul. Szopena w Rzeszowie. W poniedziałek odwołał go Zarząd Województwa Podkarpackiego. 

– W związku z sytuacją panującą w placówce, a także z uwagi na potrzebę wprowadzenia zmian w jej funkcjonowaniu zarząd województwa uznał, że szpitalowi potrzebne jest nowe spojrzenie na jego działalność. Dlatego zapadła decyzja o odwołaniu Marka Wiatera z funkcji dyrektora szpitala – przekazał Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Na razie nie jest jasne, czy odwołanie Marka Wiatera ze stanowiska dyrektorskiego ma związek z naszą publikacją o nieprawidłowościach w kierowaniu okulistyką KSW nr 1 i z buntem tamtejszych lekarzy. 

– Mieliśmy do czynienia z wielorakością zgłaszanych problemów, postulatów, różnych stanowisk, to trudna sprawa, zajmowała się nią Komisja Zdrowia i Zarząd Województwa Podkarpackiego. Niestety, nie udało się jej do końca rozwiązać – mówi enigmatycznie marszałek Władysław Ortyl.

Fot. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Na zdjęciu Janusz Ławiński

Z powodu pandemii zarząd województwa zdecydował się powierzyć obowiązki dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 bez konkursu. Stanowisko objął dr n. med. Janusz Ławiński, dotychczasowy kierownik Kliniki Urologii i Urologii Onkologicznej KSW nr 1.  – Docelowo jednak zarząd planuje ogłosić konkurs – dodaje Tomasz Leyko. 

Marek Wiater przejął obowiązki dyrektora KSW nr 1 w kwietniu br. po śmierci Tadeusza Pióry, który rozpoczął trudny proces restrukturyzacji placówki i prowadził wielomilionowe inwestycje. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama