Zdjęcie: Materiały Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie

Poszukiwania zaginionego 25-letniego Mariusza Michalika trwają już piąty miesiąc. Rzeszowska policja w poniedziałek ponowiła apel o pomoc w odnalezieniu mężczyzny. 

Pochodzący z powiatu staszowskiego w województwie świętokrzyskim Mariusz Michalik zaginął 5 stycznia br. Przed godz. 22:00 wyszedł z wynajmowanego mieszkania przy ulicy Grabskiego w Rzeszowie. Miał iść zapalić papierosa i już nie wrócił. Na następny dzień współlokator zobaczył, że Mariusza nie ma pokoju. Rodzina 25-latka powiadomiła policję.

Mariusza Michalika poszukują kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzili akweny w rejonie zalewu na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia oraz mniejsze zbiorniki. W poszukiwaniach uczestniczyli także płetwonurkowie, a w lutym i marcu przy użyciu specjalistycznego sprzętu Grupa Specjalna Płetwonurków RP.

Akweny oraz tereny przybrzeżne w pobliżu miejsca zaginięcia 25-latka, sprawdzili przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu.

W ostatnim czasie wspólnie ze strażakami funkcjonariusze sprawdzili kolejne, do tej pory nieprzeszukane odcinki rzek – Wisłok do jego ujścia do Sanu oraz odcinek Sanu do ujścia do Wisły. Kryminalni sprawdzili również kilkadziesiąt sygnałów od osób, które jak przypuszczały, widziały Mariusza Michalika. Przejrzeli zapisy z monitoringu. 

– Niestety, do tej pory żaden z sygnałów nie potwierdził się – informuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie. 

Mimo tego, funkcjonariusze ponownie apelują o kontakt osoby, które wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały w rejonie ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, Żwirowni lub zalewu na Wisłoku lub w innych okolicznościach mogły widzieć zaginionego 25-latka.

– Być może któraś z tych osób zauważyła coś, co może mieć znaczenia dla dalszych poszukiwań. Może coś istotnego zarejestrowała kamera przejeżdżającego lub parkującego w tym rejonie samochodu – wyjaśnia nadkom. Szeląg. 

Informacje można przekazywać policjantom Wydziału Kryminalnego KMP w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu: 47 821 32 24 lub dyżurnemu komendy, tel. 47 821 33 10 albo dzwoniąc na numer alarmowy – 112.

Zdjęcie: Materiały Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama