Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Już wiadomo, jaka będzie trasa sobotniego Marszu Równości w Rzeszowie. Start z okolicy tzw. mostu tęczowego.

Trzecia edycja Marszu Równości w Rzeszowie odbędzie się 10 września. Jak poinformowali organizatorzy, parada wyruszy o godz. 14:00 z okolic Mostu Narutowicza (lewy brzeg), od północnej strony. Uczestnicy marszu przejdą ulicami: Podwisłocze, Kopisto (Most Zamkowy), Kilara (skręt w kierunku północno-wschodnim), Szopena, Lubomirskich, 3 Maja, Kościuszki, Słowackiego. Marsz zakończy się na parkingu przed ratuszem. 

Zakazane są wszelki używki (alkohol, papierosy, narkotyki), pirotechnika (race, petardy itp.), ostre narzędzi. – Nie bierzmy zwierząt – tłum i głośna muzyka mogą je zestresować. Pomimo, że lato już mija, na wszelki wypadek miejmy wodę w zapasie. Z Marszu wracamy w grupie. W miarę możliwości miejmy policję w zasięgu wzroku. Zgłaszajmy jej wszelkie incydenty oraz podejrzane zachowania przeciwników – apelują organizatorzy. 

– A przede wszystkim, bawmy się dobrze! Przyjdźcie tłumnie, zabierzcie ze sobą rodziny, przyjaciół_ki i znajomych_e! – zachęcają. 

Advertisement

III Marsz Równości w Rzeszowie odbędzie się pod hasłem: „Idziemy po równość i pokój”. Oprócz tradycyjnych postulatów, organizatorzy będą także apelować o wsparcie uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy oraz pomoc finansową i humanitarną dla Ukrainy. Wśród nowych postulatów społeczności LGBTQIA+ jest żądanie uchylenia tzw. stref anty-LGBT, które w ostatnich latach były podejmowane przez niektóre polskie samorządy. 

Marszowi Równości 2022 patronuje prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek oraz Komisja Europejska. Parada społeczności LGBT wraca do Rzeszowa po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Poprzednie marsze odbyły się w 2018 i 2019 roku.

Zdjęcie: materiały organizatorów

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama