Fot. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Na zdjęciu Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki

„Jestem z Państwa bardzo dumny” – napisał Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki, w liście do mieszkańców województwa, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenckich.

Wybory wygrał urzędujący prezydent RP Andrzej Duda (PiS). Na Podkarpaciu zdobył najwięcej głosów – 70,92 proc., jego konkurent Rafał Trzaskowski (Koalicja Obywatelska) – 29,08 proc. 

Władysław Ortyl (PiS) w liście do mieszkańców Podkarpacia podziękował im za to, że wzięli udział w „swoistym święcie demokracji”. Marszałek napisał, że wybory były „wyjątkowe pod wieloma względami”, a głosowanie odbywało się w okresie pandemii koronawirusa, co jednak nie wpłynęło na frekwencję – ta na Podkarpaciu wyniosła 66,49 proc. 

Marszałek Ortyl w dalszej części listu napisał, że preferencje wyborcze mieszkańców były różne, „ale to właśnie na tym polega demokracja, o którą długo walczyliśmy – na wyrażaniu swoich przekonań oraz poglądów, poprzez wybór kandydata, który je uosabia i będzie je realizował w naszym imieniu”.

„Niezależnie od wyniku głosowania, który dla jednych był satysfakcjonujący, dla innych nie, wszyscy powinniśmy czuć dumę z faktu licznego udziału Polaków w wyborach, w tym także mieszkańców Podkarpacia. Ja jestem z Państwa bardzo dumny!” – napisał Władysław Ortyl. 

Dodał, że po długiej kampanii wyborczej emocje powoli opadają i teraz „musimy skupić się na wspólnym działaniu na rzecz naszej Ojczyzny, na budowaniu jej gospodarczej i społecznej siły”. „Naszej jedności Polska potrzebuje teraz szczególnie” – uważa Władysław Ortyl.

Czas pandemii nazwał „trudnym okresem”. „(…) Tylko zjednoczeni możemy pokonać trudności i zbudować dobrą przyszłość dla nas wszystkich” – napisał marszałek.

Andrzejowi Dudzie pogratulował zwycięstwa, marszałek wierzy, że Duda „dobrze spożytkuje pokładane w nim społeczne zaufanie, które jest powodem do dumy, ale też wielką odpowiedzialnością i zobowiązaniem wobec wszystkich Polaków”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama