Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Mimo przyjęcia trzech dawek szczepionki przeciwko COVID-19, marszałek podkarpacki Władysław Ortyl ponownie jest zakażony koronawirusem. 

– Z uwagi na lekkie przeziębienie marszałek Władysław Ortyl poddał się testowi na koronawirusa, którego wynik okazał się pozytywny. Marszałek przebywa na izolacji domowej, czuje się dobrze. Część obowiązków służbowych wykonuje zdalnie – poinformował w czwartek Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Władysław Ortyl przyjął trzy dawki szczepionki przeciw COVID-19 i ponawia swój apel, aby przystąpić do programu szczepień. – Dzięki temu unikniemy zakażenia lub przebiegać będzie bez poważnych konsekwencji – podkreślają przedstawiciele urzędu. Apelują również o dalsze stosowanie się do obostrzeń oraz zaleceń sanepidu.

Przestrzegajcie podstawowej zasady: D+D+M, czyli dystans, dezynfekcja, maseczka. U Władysława Ortyla po raz pierwszy koronawirusa potwierdzono w październiku 2020 roku. W czwartek na Podkarpaciu odnotowano 25 nowych ofiar śmiertelnych COVID-19 i 2666 nowych zakażeń koronawirusem. W całym kraju jest 57 659 kolejnych infekcji. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama