Mateusz Maciejczyk z PSL w klubie Koalicji Obywatelskiej. Po roku od zaprzysiężenia

Reklama

Z trzech do czterech radnych znów powiększył się klub Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Rzeszowa. W piątek zasilił go Mateusz Maciejczyk.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

O wstąpieniu Maciejczyka do klubu KO poinformował w piątek Marcin Deręgowski, lider rzeszowskiej Platformy Obywatelskiej i szef klubu KO w Radzie Miasta Rzeszowa. Maciejczyk z PO, oprócz towarzyskich relacji, nie ma nic wspólnego, od ponad 15 lat należy do PSL, w wyborach samorządowych w 2018 roku startował z list KO. 

Do Rady Miasta wtedy się nie dostał, ale zasilił ją w sierpniu 2021 r. Zajął miejsce po Jolancie Kaźmierczak, która została wiceprezydentem Rzeszowa. Przez ponad rok Maciejczyk był radnym niezrzeszonym, ale wspierał prezydenta Konrada Fijołka. Teraz zdecydował się przejść do KO, która razem z Rozwojem Rzeszowa tworzy w radzie koalicję. 

– Musimy konsolidować siły – mówi Mateusz Maciejczyk, pytany dlaczego dopiero teraz zasila szeregi klubu KO. – Moja odrębność w radzie miasta nie mogła trwać też wiecznie – tłumaczy, i twierdzi, że już przed tegorocznymi wakacjami przymierzał się do zmian klubowych, przeszkodziły mu w tym, jak to określa, sprawy osobiste. 

Więzi PO i PSL   

Maciejczyka przyjęto do KO z otwartymi rękami. – To szansa na zwiększenie różnorodności naszego składu, to też dopływ sprawczości, umiejętności i pomysłów – uważa Andrzej Dec (PO), przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa. Maciejczyka zachwala: – Dał się poznać jako osoba o dużej inteligencji, umiejętności współpracy – mówi Dec.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Działacze PSL też twierdzą, że KO zyska na tym, że Maciejczyk do niej dołączył. – Sprawdził się doskonale w samorządzie, ma wiedzę, doświadczenie, jest przewodniczącym dwóch rad osiedlowych – komplementuje Maciejczyka Adam Dziedzic, lider podkarpackich ludowców. – Połączyły nas wspólne wartości – dodaje Zdzisław Gawlik, szef PO na Podkarpaciu.

Mateusz Maciejczyk w KO ma być dowodem dobrej współpracy Platformy Obywatelskiej z Polskim Stronnictwem Ludowym. – Więzi między nami a PSL będą jeszcze mocniejsze – przekonuje przewodniczący Gawlik. Nie wykluczone, że ludowcy znów pojawią się na listach KO w kolejnych wyborach samorządowych, ale raczej nie na szczeblu sejmiku.

Do klubu KO w rzeszowskiej Radzie Miasta, oprócz Mateusza Maciejczyka, należą wspomniani: Marcin Deręgowski i Andrzej Dec oraz Wiesław Ziemiński. 

(ram) 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama