Zdjęcie: Materiały prasowe

Kolejna generacja młodych piłkarzy zacznie grę w barwach Polski na arenie międzynarodowej. Chłopcy z rocznika 2005 zagrają 6 października przeciwko swoim rówieśnikom z Ukrainy. Mecz odbędzie się na IzoArenie w Boguchwale.

– To, co prawda, chłopcy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w piłkarskiej przygodzie, ale głęboko wierzę, że za kilka lat będzie o nich głośno – mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. 

W lipcu, podczas Letniej Akademii Młodych Orłów 2018, która odbyła się w Centrum Sportowo-Konferencyjnym w Gniewinie, selekcjoner Bartłomiej Zalewski wraz ze swoim sztabem obserwował 80 wyróżniających się zawodników w tej kategorii wiekowej. 20 najlepszych zostało powołanych na międzypaństwowy mecz towarzyski z Ukrainą.

– Grupa chłopców, którzy pojawią się na zgrupowaniu, została bardzo starannie wyselekcjonowana. Spotkanie z Ukraińcami ma być dla tych zawodników nagrodą za ich dotychczasową postawę i jednocześnie bodźcem do dalszej pracy. Nie zapominajmy, że to dla nich początek długiej drogi do sukcesu, jakim będzie dopiero zaistnienie w seniorskim futbolu – mówi Bartłomiej Zalewski. 

Młodzi piłkarze zameldują się w podrzeszowskiej Boguchwale 3 października. Dzień później rozegrają mecz kontrolny, a w międzyczasie odbędą jeszcze co najmniej dwie sesje treningowe. Całe zgrupowanie ma być kontynuacją Letniej AMO oraz kolejnym krokiem w stronę pierwszej kadry.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Chłopcy zaproszeni do Boguchwały w przyszłości mają stanowić o sile reprezentacji: najpierw młodzieżowych, a docelowo również seniorskiej. Mamy na nich plan i liczymy, że dzięki wytężonej pracy każdy z nich codziennie będzie się stawał lepszym piłkarzem. Mecz z Ukrainą to dla nich pierwszy międzynarodowy sprawdzian, a przy okazji szansa na przeżycie wspaniałej przygody – twierdzi Stefan Majewski, dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Spotkanie z rywalami zza wschodniej granicy będzie już piątym tego typu wydarzeniem organizowanym przez PZPN. W ubiegłym roku zespół U-14 (złożony wówczas z zawodników urodzonych w 2004 roku) pokonał 1:0 Słowację.

Wstęp na mecz, który odbędzie się 6 października o 12:00 na IzoArenie, jest bezpłatny. Organizatorzy zaplanowali dla kibiców konkursy z nagrodami. Rodziny bardzo mile widziane. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama