Zdjęcie: miasto Chmielnicki

 – Nigdy się nie poddamy, nigdy nie oddamy żadnego centymetra naszego kraju – mówi mer ukraińskiego miasta Chmielnicki. – Jesteśmy przekonani, że wygracie – dodał prezydent Rzeszowa.

Ołeksandr Symczyszyn, mer miasta Chmielnicki w zachodniej części Ukrainy, połączył się z radnymi Rzeszowa podczas wtorkowej sesji. Swoje wystąpienie rozpoczął od gratulacji za przyznany Rzeszowowi przez prezydenta Ukrainy tytuł „miasta-ratownika”, co potem wywołało liczne komentarze o zasadność pierwszego takiego wyróżnienia dla miasta

– Jestem przekonany, że ta pomoc, którą nam teraz dajecie nie jest dla odznak i zaszczytów, ale od serca, jako wyraz braterstwa – mówił Ołeksandr Symczyszyn.

Czują się tutaj, jak w domu

Następnie przypomniał, że w 2017 roku przyjechał do Rzeszowa i zobaczył jak tu buduje się ścieżki rowerowe, a następnie przeniósł te doświadczenia do swojego miasta. Miał też specjalistę od budowy dróg rowerowych. Ołeksandr Symczyszyn wspomniał o tym, ponieważ jego doradca zginął w zeszłym tygodniu na froncie.

– Praktycznie codziennie odbywają się pogrzeby naszych bohaterów. Ale mogę was zapewnić, że nie mamy żadnego strachu, nigdy się nie poddamy, nigdy nie oddamy żadnego centymetra naszego kraju – podkreślał mer Symczyszyn .

I dodał: – To jest wojna za wolność, za demokrację, za naszą niepodległość. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kończąc swoje wystąpienie Ołeksandr Symczyszyn podziękował za dotychczasową pomoc. Zarówno prezydentowi Konradowi Fijołkowi, mieszkańcom, jak i wszystkim Polakom – Z całego serca dziękuję, że pomagacie Chmielnickiemu i Ukrainie. Że przyjęliście nasze  żony i dzieci. Też wam przekazują słowa wielkiej wdzięczności i że czują się tutaj, jak w domu. 

– Razem zwyciężymy szybciej – powiedział na koniec Ołeksandr Symczyszyn. – Sława Ukrainie! Chwała Polsce!

Fijołek: wygracie! 

Z kolei Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podkreślał ofiarność i bohaterstwo Ukraińców. – Wasza walka to walka także o naszą wolność, demokrację i niezależność – mówił Fijołek. Zapewniał też o dalszej pomocy. – Żebyście mogli osiągnąć zwycięstwo. I jesteśmy tak samo głęboko przekonani, że wygracie – powiedział prezydent Fijołek.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama