– Czy miasto zamierza realizować połączenie ul. Tarnowskiej z Aleją Wyzwolenia? Teraz w tym miejscu powstaje park kieszonkowy i siłownia – zauważa jeden z naszych czytelników.
Pan Wojciech będąc na spacerze w okolicy ul Tarnowskiej (skrzyżowanie z ul. Furtaka) zauważył realizację nowego parku kieszonkowego, z siłownią plenerową. Jak napisał – jest zdziwiony tą inwestycją, ponieważ znajduje się ona w miejscu niedokończonego połączenia drogi – od skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Furtaka, z Aleją Wyzwolenia na wysokości ul. Mikołajczyka.
– Kawałek drogi w stronę Alei Wyzwolenia został wybudowany parę lat temu i utknął jako ślepy zaułek na terenach niezagospodarowanych. Czy w takich okolicznościach to połączenie nie zostanie zrealizowane? – pyta nasz czytelnik.
W załączniku przesłał nam zdjęcia, jak również mapę z Geoportalu.
– Na mapie w kolorze czerwonym zaznaczyłem działkę, na której jest realizowana budowa parku kieszonkowego. W kolorze żółtym natomiast zaznaczyłem przebieg ewentualnego połączenia ul. Tarnowskiej z ul. Zajęczą, a następnie z Aleją Wyzwolenia. Jak można zauważyć na mapie Geoportalu, część działek została już wydzielona pod budowę omawianej drogi – wyjaśnia.
Przypomina, że w 2016 roku w przetargu, który był ogłoszony jako II etap budowy, miasto zrealizowało budowę 25 m odcinka drogi. Wydano na niego 200 tys. złotych, a obecnie cały odcinek znajduje się na działce, na której realizowany jest park kieszonkowy.
Rozwiązałaby problemy komunikacyjne
Jak dodaje, ta droga rozwiązałaby problemy komunikacyjne osiedla przy ul. Tarnowskiej i Baranówki IV B, jak również nowo budowanych bloków przy ul. Technologicznej.
– Aktualnie mieszkańcy bloków z osiedla Dworzysko Park, mają jedynie dojazd do Rzeszowa przez wąską i zatłoczoną ul. Ceramiczną. A w przyszłości połączenie ronda imienia Coopera z przebudowaną ul. Tarnowską, a następnie Aleją Wyzwolenia dałoby komfortowy dojazd dla mieszkańców – dodaje pan Wojciech.
Miasto rozważa różne warianty
Jak informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa, są rozważane różne warianty poprawy infrastruktury komunikacyjnej w tej części miasta.
– Ulica Tarnowska jest połączona zarówno z ul. Krakowską jak i poprzez ul. Zajęczą z al. Wyzwolenia. Analizowane są oczywiście także inne możliwości przyszłych rozwiązań komunikacyjnych, jednak na ten moment nie są one uwzględnione w budżecie miasta – wyjaśnia.
Dodaje, że w tym przypadku ważne jest także to, aby mieszkańcy przedyskutowali np. na posiedzeniu Rady Osiedla propozycje nowych rozwiązań, które w ich opinii będą optymalne dla całej społeczności osiedla.
(paba)