Miasto bez przetargu sprzeda działki deweloperowi pod budowę wieżowców

0

Cztery działki (5,81 arów) przy ulicy Krakowskiej miasto Rzeszów sprzeda w trybie bezprzetargowym krakowskiemu deweloperowi. Powstaną na nich dwa 17-piętrowe bloki i biurowiec. 

 

Rada Miasta Rzeszowa we wtorek zgodziła się, by w trybie bezprzetargowym sprzedać krakowskiemu deweloperowi Bryksy cztery działki przy ul. Krakowskiej na wysokości galerii „Nowy Świat”. Pierwsza z nich ma 35 m kw., druga 486 m kw., kolejne dwie odpowiednio: 13 i 47 m kw.

– Zdecydowaliśmy się na taki krok, bo działki są małe i niewymiarowe, nie mamy możliwości sensownie ich zagospodarować, a tereny w sąsiedztwie należą do dewelopera – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

Działki, które chce sprzedać miasto, nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. – Nie planowano tam nigdy zieleni. To działki budowlane – wyjaśniają urzędnicy. Ile są warte? To ma ocenić dopiero wybrany w przetargu rzeczoznawca. 

Bryksy na działkach przy ulicy Krakowskiej planuje wybudować dwa 17-piętrowe wieżowce oraz 4-piętrowy biurowiec. Pierwszy z budynków ma być już gotowy czwartym kwartale 2022 roku.

– Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się na przełomie 2022 i 2023 roku, czyli tuż po tym, jak otrzymamy pozwolenie na użytkowanie budynku – wyjaśnia Monika Baran, kierownik działu marketingu Bryksy. W pierwszym wieżowcu zaplanowano 153 mieszkania, od 39 do 97 m kw. Drugi ma być pod tym względem podobny.

Każdy z wieżowców, poza mieszkaniami, na parterze będzie miał także lokale usługowo-handlowe oraz monitorowany dwupoziomowy garaż podziemny. W sumie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 205 miejsc parkingowych. Dodatkowo, będą 30 ogólnodostępne miejsca postojowe.

Inwestycja ma sprzyjać także rowerzystom. – Zostanie wyposażona w dużą ilość stojaków na rowery – zarówno w garażu podziemnym, jak i na zewnątrz. Dodatkowo, rowerzyści będą mieć zamykaną wiatę rowerową ze stacją obsługi rowerów oraz rowerową myjnię – wyjaśnia Monika Baran. 

Na parkingu będzie stacja do ładowania samochodów elektrycznych. Między wieżowcami ma powstać także strefa rekreacyjno-wypoczynkowa z placem zabaw, gdzie znajdzie się Spacenet – przestrzeń zachęcająca do wspinaczki i spędzania czasu na powietrzu.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama