Zdjęcie: Google Maps

Na razie nie wiadomo, ile Rzeszów zapłaci za biurowiec przy ul. Przemysłowej. Trwają negocjacje. Na zakup nieruchomości zgodzili się radni miasta.

Miasto przez kilka miesięcy szukało budynku, do którego mogliby się przenieść urzędnicy z 10-piętrowego biurowca przy ul. Targowej 1. Wieżowiec jest stary, nie opłaca się go remontować. Miasto otrzymało go w 2019 r. od Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

W biurowcu przy ulicy Targowej swoją siedzibą mają Miejski Zarząd Dróg, Punkt Obsługi Podróżnego ZTM i dyrekcja Biura Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej. Jesienią 2019 roku do budynku przeniesiono Straż Miejską z ulicy Ofiar Katynia. 

Miasto chce jednak urzędnikom i strażnikom znaleźć nowe miejsce pracy. Wytypowano  nalężący do giganta informatycznego, firmy Asseco Poland, budynek przy ul. Przemysłowej 13. Ratusz chce go kupić.

– To nie jest rozwiązanie idealne, ale na ten moment optymalne – mówi Marcin Stopa, sekretarz miasta.

Z budynku przy ulicy Przemysłowej pracownicy Asseco wyprowadzili się dwa lata temu. Od tego czasu trzypiętrowy obiekt stoi pusty, ale jak zapewnia sekretarz miasta, cały czas jest ogrzewany, pilnowany i w bardzo dobrym stanie technicznym.

– Sprawdziliśmy każde pomieszczenie i każdy kąt – dodaje Stopa.

W budynku jest gotowa sieć teleinformatyczna, na zewnątrz duży parking. Ratusz nie chce wynajmować powierzchni biurowych, bo przy stale rosnących cenach to się nie opłaca. A tak zapłaci raz i będzie właścicielem nieruchomości, którą zawsze będzie mógł sprzedać.

– To jednorazowy zakup, który możemy traktować jako inwestycję – mówi Stopa.

Asseco złożyło ofertę, ale negocjacje jeszcze się nie skończyły. – Kupujemy od firmy, która nie jest deweloperem, więc nie zarabia na sprzedaży – dodaje sekretarz miasta.  

Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, ale pomysł jest taki, żeby do biurowca przy ul. Przemysłowej przenieśli się urzędnicy z ulicy Targowej, strażnicy miejscy oraz pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta przy ulicy Hanasiewicza. 

– Aż się prosi, by to było w jednym miejscu – przekonywał na wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa Marcin Stopa.

– Dwie osoby, w 24-godzinnym cyklu, monitorujące wszystkie systemy, w tym sterowania ruchem, które są w Miejskim Zarządzie Dróg, a mogłyby być w jednym budynku, usprawnią tę część funkcjonowania miasta – mówił Stopa. 

Za kupnem budynku przez miasto było 21 radnych, od głosu wstrzymała się Danuta Solarz z PiS. Co się stanie z biurowcem przy ulicy Targowej? – Planujemy go wystawić na sprzedaż – mówi Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama