Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Zarząd Zieleni Miejskiej kończy projekt psiego parku dla osiedla Baranówka. W ciągu kilku dni ma ogłosić przetarg. Finisz zaplanowano na wrzesień. 

W poniedziałek poinformowaliśmy, że z inspiracji prezydenta Konrada Fijołka rada miasta przesunęła 1,3 mln zł na inwestycje zielone.

– Dzięki temu zyskamy dwa pierwsze parki kieszonkowe, przy ulicy Króla Augusta i Sanockiej, oraz dwa psie wybiegi, na osiedlach Kotuli i Baranówka – tłumaczył w poniedziałek prezydent Rzeszowa. 

Prace nad ostatnią z wymienionych inwestycji są już zaawansowane. Zarząd Zieleni Miejskiej kończy projekt i w ciągu kilku najbliższych dni ma rozpocząć wybór jego wykonawcy. Inwestycja miałaby zostać ukończona we wrześniu. 

Wspomniany psi park powstanie w rejonie al. Wyzwolenia i rzeki Przyrwy. To lokalizacja, którą wskazali mieszkańcy i rada osiedla Baranówka.
 
Park będzie liczył ok. 1700 m kw. Ma być wyposażony w tory przeszkód, psie toalety i ławki. 

To już trzecie tego typu miejsce w Rzeszowie. Psie wybiegi wcześniej utworzono na bulwarach i w parku na osiedlu Kmity. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że na nowy wybieg miasto planuje wydać 100 tys. zł. 
 
Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama