Zdjęcie: Urząd Miasta Rzeszowa

Miasto ogłosiło trzy przetargi na wyposażenie nowego przedszkola przy ul. Iwonickiej, które zacznie działać od września. Potrzebne są meble, pomoce dydaktyczne i sprzęt elektroniczny.

– Nie czekamy z przetargami, ponieważ mamy w budżecie zarezerwowane na ten cel pieniądze. Chcemy szybciej zamówić wyposażenie, dzięki czemu w sierpniu urządzimy sale, a na wrzesień wszystko będzie gotowe – mówi Iwona Kosińska-Koś, dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

Do nowej placówki przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie kupione zostaną m.in. biurka dla nauczycieli, regulowane stoliki i krzesełka dla dzieci, biblioteczki, regały, szafki i wyposażenie szatani, a także sprzęt AGD do przedszkolnej kuchni. 

– W przetargu na przybory dydaktyczne znalazły się 73 pozycje. Są wśród nich książki, puzzle, klocki, chusty animacyjne, elektroniczna gra do nauki języka angielskiego, lalki, samochody, gry edukacyjne, zestaw do ćwiczeń równowagi i materace – przekazuje Monika Konopka z biura prasowego magistratu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przedszkole utworzy 8 oddziałów dla 200 dzieci. W każdej sali znajdą się urządzenia wentylacyjne oraz oczyszczacze powietrza. Przewidziane są także ogrzewanie podłogowe, instalacja fotowoltaiczna oraz monitoring. – Przy budynku powstanie plac zabaw z atestowanymi urządzeniami – informuje Konopka. 

Razem z przedszkolem działać ma żłobek dla 180 maluchów. Przetarg na jego wyposażenie został już zakończony. Trwa podpisywanie umów na dostawę umeblowania. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama