Miasto ma koncepcję wodnego placu zabaw. Kiedy powstanie w Rzeszowie?

Reklama

Do 2021 roku w Rzeszowie ma powstać wodny plac zabaw. Miasto przyszłym roku zacznie szukać wykonawcę inwestycji. 

 

W Krakowie już ruszyły pierwsze prace związane z budową pierwszego placu wodnego, ma kosztować ponad 9 mln zł. Rzeszów też nie chce być gorszy. O wodnym placu zabaw w stolicy Podkarpacia było głośno podczas podczas ubiegłorocznej kampanii samorządowej

Na jakim etapie jest obecnie ten plan? Miasto ma już koncepcję i wizualizacje wodnego placu zabaw. Ratusz obiecuje, że plac nie zostanie w sferze wyłącznie wyborczych obietnic. 

– Przetarg na wykonanie inwestycji planujemy ogłosić w przyszłym roku, gdy w budżecie będziemy mieć zarezerwowane na ten cel pieniądze – zapowiada Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

Ratusz na wodny plac zabaw planuje wydać około 3,5 mln zł, choć w wieloletniej prognozie finansowej miasta zapisano 4 mln zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2021 roku. Wodny plac zabaw ma być między ul. Odrzykońską i ul. Biecką na osiedlu Kotuli. Wodna atrakcja ma sąsiadować z istniejącymi w pobliżu zwykłymi placami zabaw. 

Sam wodny plac zabaw będzie kształtem nawiązywał do źródła i potoku. Będzie podzielony na dwie strefy – dla małych dzieci, gdzie woda w niecce będzie sięgać mniej więcej do kostek (120 m kw.) oraz dla starszych dzieci z około półmetrową niecką (290 m kw.)

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W części dla maluchów urządzenia wodne będą miały mniejszą moc, a rodzice swoje pociechy będą mogli obserwować z pobliskich szezlongów. Dla starszych urządzenia wodne będą pracować z różnym natężeniem. Nieckę główną będą otaczać siedziska w kształcie półokrągłej wstęgi. 

Wodny plac zabaw powstanie w okolicach skarpy, która zostanie przekształcona w amfiteatr. Z tyłu amfiteatru zostanie umieszczone pomieszczenie techniczne oraz sanitarne wyposażone w dwie umywalki, dwa prysznice i cztery przebieralnie. Skarpa będzie miała także taras, pod którym zostanie ulokowana mała gastronomia.

Wodny plac zabaw będzie przystosowany także do potrzeb osób niepełnosprawnych.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama