Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Biurowiec przy ulicy Targowej w Rzeszowie okazał się balastem dla miasta. Myśli o jego sprzedaży. Na razie wydało ponad 5 mln zł na kupno budynku przy ulicy Przemysłowej, do którego przeniesie się Miejski Zarząd Dróg.

To jedne z najbardziej dziwacznych transakcji, które miasto przeprowadziło w ostatnich latach. W 2015 roku oddało urzędowi marszałkowskiemu w Rzeszowie ponad 20-arową działkę przy ulicy Szpitalnej – pomiędzy III Liceum Ogólnokształcącym, a Centrum Medycznym „Medyk”. I do całego interesu dorzuciło jeszcze 2 mln zł. 

Miasto w zamian dostało od marszałka 10-piętrowy biurowiec przy ulicy Targowej. Wygląda on koszmarnie, jest w zasadzie antywizytówką tej części Rzeszowa. Miasto pozbyło się działki przy ulicy Szpitalnej, a urząd marszałkowski był zobowiązywany do budowy w tym miejscu parkingu wielopoziomowego. Nie powstał do tej pory. I raczej nie powstanie. 

Biurowiec przy Targowej miał przejść metamorfozę. Miasto planowało wydać na generalny remont budynku 1,8 mln zł. Z tego planu jednak zrezygnowało. W biurowcu od lat urzęduje Miejski Zarząd Dróg, w 2019 roku przenieśli się do niego także strażnicy miejscy, jest też Punkt Obsługi Podróżnego ZTM oraz Biuro Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej.

Budynek wciąż straszy swoim wyglądem, parkingu wielopoziomowego do tej pory nie ma, a teraz dowiadujemy się, że miasto wydało grube pieniądze (prawie 5,5 mln zł) na kupno czteropiętrowego budynku przy ulicy Przemysłowej 13. Właścicielem budynku była rzeszowska firma informatyczna Asseco Poland. To ona zrobiła interes z miastem. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Akt notarialny podpisano pod koniec października – potwierdza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – To nie jest rozwiązanie idealne, ale na ten moment optymalne – mówił podczas lipcowej sesji rady Marcin Stopa, sekretarz miasta. Bo na zakup budynku musieli się zgodzić radni. Powiedzieli „tak”.

Budynek przy ul. Przemysłowej ma już sieć teleinformatyczną, trzeba go jeszcze dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych i pracy urzędników. – Sprawdzamy, co trzeba zmienić, bo oprócz MZD przeniesie się tam centrum sterowania ruchem. Zajmą cały budynek – tłumaczy Artur Gernand. Termin przeprowadzki nie jest znany. 

Biura po MZD i centrum sterowania ruchem w wieżowcu przy Targowej zostaną puste. Miasto chce w przyszłości sprzedać cały budynek. 

(ram, la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama