Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Mimo podpisania przez prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca apelu o tolerancję ratusz nie wywiesił w poniedziałek tęczowych flag. Ratusz nie będzie też podświetlony. 

16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z inicjatywy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego powstał Apel o Tolerancję. Poparło go 44 samorządowców z całego kraju, w tym 12 prezydentów Unii Metropolii Polskich, m.in. prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. 

– 16 listopada w polskich i europejskich miastach zamanifestujemy naszą solidarność podświetlając budynki i wywieszając tęczowe flagi – zapowiadał w piątek Rafał Trzaskowski.

W poniedziałek m.in. Warszawa, Gdańsk i Poznań wywiesiły tęczowe flagi, a po zmroku podświetlą na tęczowo ważne dla miasta miejsca i budynki. Z podobnej akcji solidarnościowej zrezygnowały jednak Lublin i Rzeszów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Nie wywiesimy tęczowej flagi ani nie podświetlimy gmachu ratusza na tęczowo – przekazał nam w poniedziałek Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Dlaczego? – Nie było takiego nakazu. Prezydent Ferenc jest prezydentem wszystkich rzeszowian, bez względu na ich wyznanie, orientację czy kolor skóry. Prezydent jest tolerancyjny i nie musi o tym nikomu przypominać przez tego typu akcje – twierdzi Chłodnicki. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama