Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Kupione przed 1 lipca bilety okresowe na przejazd miejskimi autobusami są ważne w strefie A+B – przypomina Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.  

Od 1 lipca miejska komunikacja w Rzeszowie, której operatorem jest MPK, została podzielona na strefy A i B. Taką decyzję 23 maja br. podjęła Rada Miasta Rzeszowa. Strefa A obejmuje przystanki w granicach miasta, strefa B to tereny sąsiednich gmin, do których jeżdżą miejskie autobusy. Wykaz granicznych przystanków znajdziecie TUTAJ

Po wprowadzeniu stref A i B, podniesiono też ceny biletów. Jeżeli ktoś chce jeździć w obu strefach, to za bilet normalny (60-minutowy) od 1 lipca płaci już nie 5 zł, a 6,20 zł, a dla biletów okresowych, np. miesięcznego lub 30-dniowego, dotychczasową cenę biletu 125 zł podniesiono do 155 zł. Cen dla strefy A nie zmieniono.

Teraz Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przypomina o ważności biletów okresowych. Jeżeli ktoś je kupił przed 1 lipca, np. 15 czerwca bilet 90-dniowy (ważny od 1 lipca do 28 września), to z komunikacji może korzystać w obu strefach: A+B. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W przypadku biletów papierowych, 60- lub 90-minutowych kupionych przed 1 lipca, do biletu normalnego za 5 zł, trzeba dokupić bilet za 1,20 zł. – Tak, aby równowartość biletu wynosiła 6,20 zł (strefa A+B) – przypomina ZTM Rzeszów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama