Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Po 7 latach Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów zmieniła swoją siedzibę. Nowy budynek przy ulicy Hetmańskiej okazał się za ciasny. 

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów przeniosła się do biurowca przy ulicy Lisa-Kuli, gdzie czwarte i piąte piętro od wielu lat zajmuje Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Dla miejskiej prokuratury przeznaczono pierwsze i drugie piętro oraz część trzeciego. W tym ostatnim urzędują prokuratorzy działu wojskowego.

Przeprowadzka rozpoczęła się w tamtym tygodniu, w poniedziałek i trwała do czwartku. W tym tygodniu trwały jeszcze prace porządkowo-organizacyjne. Do przeprowadzki zamówiono ponad 800 kartonów. Okazało się, że za mało. 

W miejskiej prokuraturze pracuje ok. 50 osób, w rejonowej ok. 30. Biurowiec przy ulicy Lisa-Kuli był niegdyś główną siedzibą Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ale WUP od 1 czerwca 2017 roku oficjalnie znajduje się w dawnym hotelu pielęgniarskim przy ulicy Naruszewicza. Prokuratura zdecydowała się wykupić biurowiec, ale nie chce ujawnić, ile za niego zapłaciła.

Nie dowiedzieliśmy się też, ile Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie wydała pieniędzy na zaadaptowanie pomieszczeń na potrzeby Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Wiadomo natomiast, że budynek przy ulicy Hetmańskiej, gdzie miejscy prokuratorzy urzędowali od jesieni 2013 roku, okazał się za ciasny. 

I nawet nie dla miejskiej prokuratury, tylko dla pozostałych. W gmachu na Hetmańskiej są jeszcze trzy inne prokuratury: okręgowa, krajowa oraz regionalna. Zwolnione przez miejską pomieszczenia na parterze zajmą pracownicy prokuratury regionalnej i część pracowników kadr prokuratury okręgowej. 

W biurowcu przy ulicy Lisa-Kuli, oprócz przebudowy III, II i I piętra, zmodernizowano też parter. Są tam wspólne pomieszczenia dla obu prokuratur rejonowych, m.in. pokoje zatrzymań i przesłuchań oraz czytelnia akt. Co jest zaletą nowego miejsca prokuratury? Bliskość do komendy miejskiej policji i sądu okręgowego. 

Ale są też wady. Prokuratura ma do dyspozycji tylko 12 miejsc parkingowych. Miejmy nadzieję, że do prokuratury łatwiej się będzie teraz dodzwonić (numery pozostają te same), bo centrala telefoniczna w budynku przy ulicy Hetmańskiej jest non stop awaryjna, a prokuratorzy z telefonami komórkowymi w zasadzie się nie rozstają.  

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: