Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Ponad 45 tysięcy km w półtora miesiąca przejechali mieszkańcy Rzeszowa rowerami i skuterami elektrycznymi, które 19 lipca uruchomiła firma Blinkee.city.

Mieszkańcy już dawno objechali kulę ziemską – o ponad 5 tys. km więcej niż liczy obwód ziemi – pokazuje skalę popularności jednośladów Paweł Maliszewski, współzałożyciel firmy blinkee.city.

Miejska wypożyczalnia jednośladów liczy 20 skuterów elektrycznych oraz 100 rowerów, z czego 30 posiada wspomaganie elektryczne. Rowery i skutery dostępne są w ponad 40 strefach wyznaczonych na terenie Rzeszowa. Pierwsze pół godziny jazdy rowerem kosztuje 1 zł, każde kolejne – 2 zł. W przypadku skutera – opłata wynosi 59 groszy za minutę. 

Skutery i rowery Blinkee wypożyczono już 12 tysięcy razy. Co ciekawe, to skutery są  popularniejsze od rowerów – wypożyczono je już ponad 7400 razy, czyli o ok. 2700 razy więcej niż rowery. Rowery „wykręciły” ponad 19 tys. km, skutery – niemal 27 tys.

Rowery są wypożyczane na ponad dwa razy dłuższy czas niż ten spędzony na skuterze. Statystyczny użytkownik przejechał na nim prawie 25 minut, na skuterze – ok. 11 min.

 Skuter po prostu porusza się szybciej, ale być może ważny jest także fakt, że o ile skuter traktujemy raczej jako środek do przemieszczania się, o tyle rower pełni także funkcję czysto rekreacyjnąmówi Paweł Maliszewski.

Po zakończeniu jazdy rowerem nie trzeba go odprowadzać do stacji bazowej. Można go  zostawić na klasycznych stojakach rowerowych, które są dostępne w całym mieście. Za dodatkową opłatą można zaparkować poza wyznaczoną strefą miejską 

Do skorzystania z rowerów klasycznych wystarczy ściągnąć aplikację blinkee.city. Z kolei rowery ze wspomaganiem elektrycznym dostępne są po wydzierżawieniu powerbanka, którym można ładować nie tylko rowery, ale także smartfony czy tablety.

Miesięczny koszt dzierżawy baterii wynosi 35 zł, jest ona dostępna w biurze firmy Multibiuro przy ulicy Nadbrzeżnej 7 w Rzeszowie. 

– Instalacja powerbanka jest dziecinnie prosta, a w pełni naładowany wystarcza do przejechania ok. 10 km w trybie elektrycznym. To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią mariaż klasyki z technologiami, zwłaszcza, że nasze rowery elektryczne wyróżniają się wyjątkowo nowoczesnym designem – zachwala Paweł Maliszewski.

Wypożyczalnia jednośladów prowadzona przez Blinkee zastąpiła wypożyczalnię prowadzoną przez wiele lat przez RoweRes. Całe szczęście, że po niej pozostało już tylko wspomnienie.

–  Pojawiają się głosy, że Rzeszów wreszcie doczekał się porządnych rowerów miejskich. Naszą ambicją było to, żeby nasze maszyny były nie tylko funkcjonalne, ale także jakościowo i estetycznie najlepsze – podkreśla Paweł Maliszewski.

Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama