Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Rzeszów zajmuje pierwsze miejsce w Polsce wśród miast wojewódzkich, w których użytkownicy Spotify  najczęściej korzystają z play list z muzyką do treningu.

Mimo tego, że aura za oknem nie rozpieszcza, wiosna na dobre rozgościła się w naszych kalendarzach. Wraz ze zbliżającym się nadejściem lata, wiele osób już dawno rozpoczęło intensywne treningi, aby zdążyć z wymarzoną formą do wakacji.

Spotify sprawdziło, w jakich miastach w Polsce użytkownicy najczęściej decydują się na playlisty z muzyką do treningu. Warszawa, Poznań i Wrocław to miasta, których mieszkańcy odtwarzają najwięcej playlist z muzyką do treningu

Mieszkańcy Rzeszowa, Kielc oraz Gdańska to zdecydowanie najaktywniejsi fizycznie użytkownicy Spotify w Polsce. Średnio decydują się na playlisty z muzyką do ćwiczeń dwa razy częściej, niż mieszkańcy miast z końca listy.

Z 20 miast, w których muzyka do treningu cieszy się największą popularnością, aż 9 znajduje się na Śląsku (Świętochłowice, Ruda Śląska, Bielsko-Biała, Żory, Mysłowice, Chorzów, Siemianowice, Częstochowa oraz Bytom).

Spotify oferuje jedną z największych bibliotek muzycznych w sieci dostępną dla każdego. Udostępnia zarówno bezpłatne, jak i płatne konto. Baza utworów w Spotify jest naprawdę duża i wynosi ponad 20 milionów piosenek. To utwory z całego świata, w tym wielu polskich wykonawców.

Z serwisu można korzystać za pomocą smartfonów, tabletów, komputerów oraz na niektórych konsolach i telewizorach. Pozwala on na słuchanie na żądanie muzyki z wielu wytworni płytowych, zarówno tych wielkich, jak i tych bardziej niezależnych.

Serwis udostępnia zarówno bezpłatne, jak i płatne konto. W Polsce miesięczny koszt wynosi 19,99 zł. We wrześniu 2016 roku liczba subskrybentów płatnej opcji przekroczyła 40 mln, a w marcu br. – 50 mln.

Ranking miast wojewódzkich, w których użytkownicy najczęściej korzystają z playlist z muzyką do treningu:  

1. Rzeszów

2. Kielce

3. Gdańsk

4. Zielona Góra

5. Warszawa

6. Poznań

7. Wrocław

8. Szczecin

9. Katowice

10. Białystok

11. Kraków

12. Opole

13. Bydgoszcz

14. Lublin

15. Olsztyn

16. Łódź

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: