Zdjęcie: Czytelnik Rzeszów News
Reklama
“Obiecywano nam położenie asfaltu, jednak na razie mamy tylko od dwóch lat błoto z powodu robót przy kanalizacji deszczowej” – skarżą się mieszkańcy ul. Alternatywy na rzeszowskim osiedlu Budziwój. 

 
Już na ostatniej prostej jest trwająca od końca 2018 roku budowa kanalizacji deszczowej na osiedlu Budziwój. Inwestycja warta 100 mln zł ma zakończyć się w maju br. Mieszkańcy finału nie mogą się już doczekać, szczególnie, gdy za oknami jest deszczowo.
 
Budowa kanalizacji wiąże się z kopaniem rowów, a to z kolei powoduje, że na drogach i chodnikach w deszczowe dni zaczyna robić się błoto, o czym niedawno mieli okazję przekonać się mieszkańcy ulic Herbowej i Gościnnej. 
 
Teraz ten sam problem mają mieszkańcy ul. Alternatywy. “Nieutwardzoną część drogi oddaliśmy za 1 zł na rzecz miasta Rzeszowa w 2018 roku. Obiecywano nam położenie asfaltu, jednak na razie mamy tylko od dwóch lat błoto z powodu robót przy kanalizacji deszczowej” – napisał do nas Czytelnik Rzeszów News (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).
 
“Co jakiś czas przesyłamy mailem zdjęcia do Miejskiego Zarządu Dróg i Urzędu Miasta i nic z tym problemem się nie dzieje. Jedynie są zapewnienia, że urzędnicy zwrócą uwagę wykonawcy robót, który nic sobie z tego nie robi” – dodaje. 
 
Frustrację naszego Czytelnika potęguje także to, że przez jazdę po drodze z dużymi koleinami niszczy się samochód. “Co z uszkodzeniami naszych aut, zawieszenia i karoserii powstałymi w wyniku jazdy po takiej nierównej drodze z głębokimi koleinami?” – pyta nasz Czytelnik.
 
Urzędnicy przyznają, że rzeczywiście, że w wyniku deszczowej pogody jazda samochodem po ulicy Alternatywy może być problemem. Zapewniają jednak, że to się zmieni maksymalnie do końca kwietnia. 
 
– Ulice, które obejmuje budowa kanalizacji deszczowej, będą poprawiane i odtwarzane od 16 marca do końca kwietnia, aby wszystko było, jak należy. Prosimy mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość. Już niedługo wszystko wróci do normy – zapewnia Agnieszka Siwak-Krzywnos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 
 
(jg)
 
redakcja@rzeszow-news.pl 
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: