Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Pomóżcie bezdomnym kotom. W sobotę i niedzielę (10-11 grudnia) w podrzeszowskim hipermarkecie Auchan odbędzie się zbiórka dla kotów, którymi opiekuje się Fundacja Felineus.

Rzeszowska Fundacja dla bezdomnych zwierząt Felineus pomaga bezdomnym kotom już od pięciu lat. Tworzy dla nich sieć domów tymczasowych. Każdy kot jest sterylizowany/kastrowany, leczony gdy do Fundacji trafia chory. Takiego kotka trzeba wykarmić, zaszczepić, na bieżąco reagować na jego potrzeby.

Fundacja nie jest finansowana przez Urząd Miasta w Rzeszowie, ani też przez inne instytucje. Pieniądze na swoją działalność zdobywa organizując wydarzenia, spotkania i zbiórki, by móc sprawnie  działać i nieść pomoc.

Tak też będzie w najbliższy weekend w hipermarkecie Auchan w Krasnem pod Rzeszowem podczas „Mikołajkowej Zbiórki dla Felineusków”.

Fundacja Felineus dla swoich podopiecznych potrzebuje: karmy (mokrej i suchej), żwirku, akcesoriów, suplementów, zabawek, miseczek, kocyków i ręczników. Potrzebne są również artykuły higieniczne w tym podkłady i chusteczki nawilżane, a także artykułów chemicznych (środki czystości, itp.).

„Mikołajkowa Zbiórka dla Felineusków” trwać będzie od godz. 13:00 do 18:00, zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Potrzebne rzeczy będzie można przynieść do stoiska Fundacji Felineus, które zostanie otwarte na czas trwania akcji.

Fundacja apeluje o udział w zbiórce, szczególnie teraz, gdy w przedświątecznej gorączce zakupów i przygotowań do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia często zapominamy o losie innych, często słabszych i zależnych od nas istot.

Fundacja Felineus walczy też ze stereotypami, że kot zawsze spada na cztery łapy, że jest stworzeniem, które świetnie poradzi sobie samo na wolności.

– Nic bardziej mylnego. Owszem, istnieją koty, które są na tyle dzikie, że trudno je oswoić i wystarczy im uchylić piwniczne okienko na zimę, dokarmić i napoić. Jednak większość z nich, to koty domowe, wyrzucone na ulicę, bo się znudziły, bo właściciel wyjechał na wakacje, bądź kotek dorósł i już nie jest taki słodki i „puchaty” – twierdzi Matylda Przepióra, wiceprezes Fundacji Felineus. 

Porzucone zwierzaki błąkają się po ulicach głodne, chore, często umierają pod kołami samochodów. Niewysterylizowane kotki, rodzą małe, które podzielają los swoich matek.

-Serdecznie zapraszamy  do pomocy, do zatrzymania się na moment i pochylenia nad losem bezdomnych kotów. A los ten, niestety, jest  lustrem  naszych zachowań i poglądów – zaznacza Matylda Przepióra.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Rzeszów to nie tylko miasto innowacji ale też miasto idiotów i głupoty! Ludziom pomagajcie, bezdomnym, chorym, samotnym… a nie zapchlonym kotom. popierdzielone towarzystwo.
    Proponuję wizytę u psychiatry autorom pomysłu.

  2. Ja tam wole pomóc bezdomnym … ludziom!!!- ktorzy czesto są bezdomnymi nie ze swojej winy niz dawać np. na zabawki dla kotów…!!!

Comments are closed.