Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 180 wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu – poinformowała w środę wieczorem Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w Polsce stwierdzono 205 nowych przypadków zachorowania na COVID-19 i zmarły aż 23 osoby. Na Podkarpaciu nie ma nowych przypadków śmiertelnych, jest za to 12 nowych zakażeń:

– kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna)

– kobieta w sile wielu z powiatu rzeszowskiego ( ścisła kwarantanna)

– młoda kobieta z powiatu krośnieńskiego (ścisła kwarantanna)

– starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego (ścisła kwarantanna)

– młody mężczyzna z powiatu przeworskiego (ścisła kwarantanna)

– mężczyzna w sile wielu z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna)

– młody mężczyzna z powiatu rzeszowskiego ( ścisła kwarantanna)

– mężczyzna w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja)

– starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja)

– starsza kobieta z powiatu leżajskiego (hospitalizacja)

– mężczyzna w sile wieku z Rzeszowa (hospitalizacja)

– starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna).

Na Podkarpaciu koronawirusa potwierdzono dotychczas u 180 osób, w środę informowaliśmy o śmierci dwóch starszych kobiet, które przebywały w szpitalu w Łańcucie oraz dwóch innych zakażeniach. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym jest 1556 osób, a 14 482 poddano kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 146 osób, u których podejrzewa się koronawirusa W podkarpackim sanepidzie wykonano dotychczas 3703 testy.

W naszym województwie zmarło 10 osób, u których stwierdzono COVID-19, 10 osób wyzdrowiało. W całym kraju badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u 5205 osób, z czego – według ministerialnych statystyk – zmarło 159 osób.

Także w środę dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie poinformowała, że w związku z dodatnim wynikiem COVID-19 u pacjentki, która przebywała na Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii, szpital wstrzymał na ten oddział przyjęcia do odwołania. 

– Pacjenci i personel Oddziału będą przebywać na kwarantannie domowej, hotelowej lub zostaną przekierowani do innych Szpitali – poinformował strzyżowski ZOZ.  

W szpitalu brakuje także lekarzy na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziale Ginekologii oraz Oddziale Chirurgii z Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym. Na wszystkie będą przyjmowani tylko pacjenci w stanie zagrożenia życia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: