Wśród 506 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, na Podkarpaciu stwierdzono 19 – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano na Śląsku – 209. Resort jednocześnie poinformował o śmierci kolejnych 14 osób. Na Podkarpaciu nie ma nowych ofiar śmiertelnych koronawirusa.

W naszym województwie badania laboratoryjne potwierdziły zachorowanie na COVID-19 u kolejnych 19 osób. Najwięcej znów w powiecie jarosławskim – 12. Tam koronawirusa ujawniono u 5 mężczyzn i 7 kobiet. Trzy osoby są w szpitalach, pozostałe w izolacji.

Nowe zakażenia potwierdzono także u 5 osób z powiatu przemyskiego: u dwóch kobiet, dwóch mężczyzn i dziecka. Wszyscy są w izolacji. Koronawirusa stwierdzono też u mężczyzny w „sile wieku” z Rzeszowa. On też jest izolowany. Na COVID-19 zachorowała również kobieta w „sile wieku” z powiatu stalowowolskiego, ona też jest w izolacji.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Liczba osób na Podkarpaciu, które zaraziły się koronawirusem, wynosi już 504, z czego 345 osób wyzdrowiało. Sanepid odnotował 40 zgonów. Dotychczas w naszym województwie przeprowadzono 30 900 testów na obecność koronawirusa. Pod nadzorem pozostaje 28 osób, 2745 przechodzi kwarantannę, a w ścisłej izolacji przebywa 60 osób. 

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 na Podkarpaciu hospitalizowanych jest 59 osób.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama