Zdjęcie: Pixabay

Już 43 osoby na Podkarpaciu zaraziły się koronawirusem – poinformowało w środę po południu Ministerstwo Zdrowia. 

Resort zdrowia poinformował o 31 nowych zakażeniach Covid-19. Najwięcej odnotowano ich na Dolnym Śląsku – 11, 7 w Wielkopolsce, 4 na Podkarpaciu, po dwa w województwach kujawsko-pomorskim, lubelskim i śląskim oraz po jednym w Małopolsce, województwach opolskim i warmińsko-mazurskim. 

Małgorzata Waksmundzka-Szarek z Podkarpackiego Urzędu Podkarpackiego w Rzeszowie, poinformowała, że nowe przypadki koronawirusa w naszym regionie potwierdzono u starszego mężczyzny z powiatu rzeszowskiego, młodej kobiety z powiatu mieleckiego, kobiety w „sile wieku” z powiatu przemyskiego i starszej kobiety z powiatu leżajskiego. 

Cała czwórka jest w szpitalach. Stan kobiety z powiatu leżajskiego jest określany jako „poważny”, pozostałych jako „dobry”. Dzisiaj rano Ministerstwo Zdrowia informowało też o dwóch innych zakażeniach koronawirusem na Podkarpaciu: mężczyzny w “sile wieku” z powiatu rzeszowskiego i starszego mężczyzny z powiatu tarnobrzeskiego.

Na Podkarpaciu koronawirusem zaraziły się już 43 osoby, jedna osoba zmarła – 67-letni mieszkaniec Leżajska. W całym kraju Covid-19 potwierdzono już u 957 osób. Jest kolejna, 13 już ofiara śmiertelna koronawirusa. To 71-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Bolesławcu na Dolnym Śląsku.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama